X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Samotność w sieci. Smartfon i internet to nie wszystko

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 14:13
- W czasach, gdy mamy nieograniczoną możliwość kontaktu z drugim człowiekiem, niezależnie od tego, gdzie on się znajduje, jednocześnie przybywa osób samotnych - mówił dr Tomasz Rożek zapowiadając kolejny odcinek programu "Sonda 2".
Audio
  • Smartfon i internet to nie wszystko (Eureka/Jedynka)
- Telefon i dostęp do internetu postrzegamy jako jedną z tych rzeczy, do których dziś każdy ma niemalże prawo - mówił Tomasz Rożek
- Telefon i dostęp do internetu postrzegamy jako jedną z tych rzeczy, do których dziś każdy ma niemalże prawo - mówił Tomasz Rożek Foto: pixabay.com/domena publiczna

Gość Jedynki nazywa to pułapką. - Myślimy, że telefony potrafią wszystko, że w internecie wszystko jest możliwe, że zastąpią nam obecność drugiej osoby. Nadal jednak są to bardzo powierzchowne kontakty - tłumaczy gospodarz telewizyjnej "Sondy 2". 

Jego zdaniem można wyobrazić sobie jeszcze lepszą kamerę, dzięki której będziemy widzieć drugą osobę jeszcze wyraźniej oraz urządzenia, które będą przenosiły dodatkowe bodźce np. zapachy. - To kolejne kroki do urealnienia kontaktów wirtualnych. Nie wiem jednak, czy będziemy w stanie zbudować urządzenie, które zastąpi spotkanie z drugim, żywym człowiekiem. A jest to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania - powiedział Tomasz Rożek. 

Czytaj także 
pap_1200_3AQ.jpg
Sonda 2 i Eureka. Naukowa współpraca TVP 2 i radiowej Jedynki

Nie  należy jednak popadać w skrajność i odwracać się plecami od tego, co niesie współczesna technologia. Zdaniem fizyka dostęp do internetu jest jednym z największych osiągnięć naszej cywilizacji. Nigdy wcześniej zwykli ludzie nie posiadali tak nieorganicznego źródła informacji i wiedzy. Problem w tym, aby mądrze z niego korzystać.

W nagraniu audycji również o bakteriach - tych dobrych i tych złych. Czy częste mycie skraca życie?

Warto też sprawdzić, dlaczego Jan Paweł II lubił fizykę i dopytywał o teorię superstrun oraz czym są grawitony.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: dr Tomasz Rożek (fizyk)

Data emisji: 5.06.2016

Godzina emisji: 20.13

tj/asz


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sonda 2. "Nie jestem Kamińskim i Kurkiem"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 12:53
- Nie chcę naśladować czy rozliczać. Mając ogromny materiał jaki po sobie zostawili Andrzej Kurek i Zdzisław Kamiński, chcę kontynuować najlepiej jak potrafię to, co robili - mówi dr Tomasz Rożek, prowadzący "Sondę 2".
rozwiń zwiń