X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tajemnice nauki. Dlaczego rekin nigdy nie zasypia?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 13:45
Dr Tomasz Rożek, prowadzący "Sondę 2" w telewizyjnej Dwójce, przybliżył tematy najbliższego programu, w którym będzie mowa m.in. o śnie. - Jest on nam potrzebny do odpoczynku, ale są zwierzęta, które potrafią uporządkować swój mózg bez snu - mówi dr Rożek.
Audio
  • Dr Tomasz Rożek o śnie i śmieciach, czyli najbliższych tematach "Sondy 2" (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Za przykład podaje ptaki wędrowne, które przemierzają długie kilometry w locie. - Niektóre ptaki wędrowne, które podlatują odpowiednio wysoko, zasypiają na kilka sekund, potem się budzą i znów podlatują wyżej. Są też ryby, które zasypiają tylko lewą, albo tylko prawą półkulą, a rekin nie śpi w ogóle, bo gdyby zasnął, to by się udusił - mówi dr Tomasz Rożek.

Dlaczego rekin zmuszony jest do ciągłego czuwania? Czy naukowcom uda się kiedyś wyeliminować potrzebę snu u ludzi? O tym w nagraniu audycji.

Drugim tematem "Sondy 2" w poniedziałek (25.04) będą śmieci i ich przetwarzanie. Również o tej kwestii dr Tomasz Rożek opowiedział w "Eurece".

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: dr Tomasz Rożek (fizyk)

Data emisji: 19.03.2016

Godzina emisji: 20.13

mg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy pomogą badać i chronić nietoperze w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 13:26
Ostatni rok był mrocznym czasem dla nietoperzy zamieszkujących Czarny Ląd. Oskarżono je bezpodstawnie o roznoszenie wirusa ebola.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sonda 2. "Nie jestem Kamińskim i Kurkiem"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 12:53
- Nie chcę naśladować czy rozliczać. Mając ogromny materiał jaki po sobie zostawili Andrzej Kurek i Zdzisław Kamiński, chcę kontynuować najlepiej jak potrafię to, co robili - mówi dr Tomasz Rożek, prowadzący "Sondę 2".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Medycyna przyszłości, czyli o genach

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 12:09
Nauka o dziedziczności i zmienności organizmów pozwala zrozumieć tajemnice medycyny. Jaka czeka nas przyszłość? Czy ludzkość będzie wolna od chorób?
rozwiń zwiń