X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Piknik Naukowy dowodzi, że Polacy kochają naukę"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 11:45
Ponad 900 pokazów, dla których wspólnym mianownikiem będzie zdrowie - to program dwudziestego już Pikniku Naukowego. - Nie ma na świecie drugiej takiej instytucji, która tak długo by to robiła. Piknik dowodzi, że w Polsce jest dostateczna liczba ludzi zainteresowanych nauką i kulturą - mówi prof. Łukasz Turski.
Audio
  • Prowadzący Tomasz Rożek o najbliższym wydaniu "Eureki 2" (Eureka/Jedynka)
  • Prof. Łukasz Turski o tajemnicy sukcesu Pikniku Naukowego (Eureka/Jedynka)
  • Rozmowa ze Stanisławem Manterysem (Eureka/Jedynka)
Eksperymenty podczas 19. Pikniku Naukowego w 2015 roku
Eksperymenty podczas 19. Pikniku Naukowego w 2015 rokuFoto: Krzysztof Skłodkowski

Rozmówca Doroty Truszczak przekonuje, że o nauce powinno się mówić w sposób atrakcyjny dla młodego pokolenia - z wykorzystaniem multimediów i doświadczeń, właśnie tak jak na Pikniku.

- Ta impreza narodziła się chęci rozmawiania z ludźmi inaczej o nauce. Wtedy ludzie widzą, że naukowcy to takie same dziewczyny i tacy sami chłopcy jak oni. My rozmawiamy o nauce współczesnym językiem - argumentuje prof. Turski. Wymienia też wady systemu szkolnictwa i wyjaśnia, w jakich dziedzinach dzieci mają większą wiedzę niż dorośli.

Jubileuszowy 20. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 7 maja 2016 r. w godz. 11.00-20.00 na PGE Narodowym w Warszawie. Więcej informacji: pikniknaukowy.pl.

W audycji zaprosiliśmy też na najbliższe wydanie "Sondy 2" w TVP2 - z prowadzącym Tomaszem Rożkiem rozmawialiśmy o... pogodzie.

2 maja obchodziliśmy Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy ze Stanisławem Manterysem, który mieszka w Nowej Zelandii.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Data emisji: 3.05.2016

Godzina emisji: 20.10

mg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnice nauki. Dlaczego rekin nigdy nie zasypia?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2016 13:45
Dr Tomasz Rożek, prowadzący "Sondę 2" w telewizyjnej Dwójce, przybliżył tematy najbliższego programu, w którym będzie mowa m.in. o śnie. - Jest on nam potrzebny do odpoczynku, ale są zwierzęta, które potrafią uporządkować swój mózg bez snu - mówi dr Rożek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2016. Jak urządzić eko-ogródek?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 13:00
Wielkim krokami zbliża się Piknik Naukowy - największa tego typu impreza na naszym kontynencie. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy 7 maja odwiedzą Stadion Narodowy? Uchylamy rąbka tajemnicy!
rozwiń zwiń