X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zhakuj Pentagon". Nie ma zabezpieczeń nie do złamania?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 16:30
Żyjemy w świecie, w którym większość ważnych informacji przechowywana jest w komputerach, a to rodzi ryzyko ataków hackerskich. By znaleźć luki w systemach zabezpieczeń, Pentagon zezwolił na włamywanie się do swoich serwisów.
Audio
  • Zagrożenia w internecie, zaproszenie na "Sondę 2" i ciekawostki na temat miar (Eureka/Jedynka)
Hackerzy już niejednokrotnie atakowali państwowe instytucje, także w Polsce
Hackerzy już niejednokrotnie atakowali państwowe instytucje, także w PolsceFoto: Glow Images/East News

Dr inż. Marek Hołyński, dyrektor Instytutu Maszyn Matematycznych podkreśla, że zagrożenie kradzieżą danych z sieci staje się naprawdę poważne: - Działalność przestępsza się sprofesjonalizowała. Ludzie, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo systemów komputerowych, mają dylemat: czy zadowolić się sześcioma tysiącami pensji czy zdradzić luki w systemie i zarobić milion złotych - mówi.

Ekspert wyjaśnia też, czym jest społeczeństwo informacyjne i kiedy powstały zasady etyki hackerskiej. Tłumaczy też, co wspólnego mają ze sobą internet i hipisi.

W programie rozmawialiśmy także o metrologicznych nowinkach. Gościem Jedynki był dr Włodzimierz Lewandowski - nowy prezes Głównego Urzędu Miar, który wcześniej pracował w Międzynarodowym Biurze Miar i Wag - Sèvres we Francji jako główny fizyk w sekcji czasu.

Podczas audycji zaprosiliśmy także na kolejny program "Sonda 2" w TVP, w którym tym razem dr Tomasz Rożek i jego goście będą zastanawiać się nad tym, czym jest życie.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Data emisji: 24.05.2016

Godzina emisji: 20.14

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samotność w sieci. Smartfon i internet to nie wszystko

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 14:13
- W czasach, gdy mamy nieograniczoną możliwość kontaktu z drugim człowiekiem, niezależnie od tego, gdzie on się znajduje, jednocześnie przybywa osób samotnych - mówił dr Tomasz Rożek zapowiadając kolejny odcinek programu "Sonda 2".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piknik Naukowy dowodzi, że Polacy kochają naukę"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2016 11:45
Ponad 900 pokazów, dla których wspólnym mianownikiem będzie zdrowie - to program dwudziestego już Pikniku Naukowego. - Nie ma na świecie drugiej takiej instytucji, która tak długo by to robiła. Piknik dowodzi, że w Polsce jest dostateczna liczba ludzi zainteresowanych nauką i kulturą - mówi prof. Łukasz Turski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Hermaszewski, czyli Polacy w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2016 14:50
Elitarny klub ludzi, którzy byli w kosmosie liczy już ponad pół tysiąca astro- i kosmonautów.
rozwiń zwiń