Polacy i Niemcy. Historie Dialogu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 10:38
- Docieramy do bardzo szczególnej publiczności. To są zarówno posłowie do Bundestagu, jak i wycieczki, które zwiedzają jedno z ważniejszych politycznie miejsc w Niemczech - mówi Robert Kostro o organizowanej przez Muzeum Historii Polski wystawie.
Audio
  • Robert Kostro o wystawie "Polacy i Niemcy. Historie Dialogu" (Eureka/Jedynka)
  • Historia księgozbioru dawnych szkół w Krzemieńcu (Eureka/Jedynka)
  • Wystawa "Cyna. Zabytki sztuki konwisarskiej w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu" (Eureka/Jedynka)
Budynek Bundestagu w Berlinie
Budynek Bundestagu w BerlinieFoto: flickr.com/barcoder

"Polacy i Niemcy. Historie Dialogu", bo tak nazywa się ekspozycja, została przygotowana z okazji 25. rocznicy podpisania przez Polskę i Niemcy Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Wystawę zorganizowano w siedzibie Bundestagu, a jej celem jest pokazanie skomplikowanych relacji polsko-niemieckich od wybuchu II wojny światowej do dzisiaj.

Z audycji można się również dowiedzieć o niezwykle bogatej historii księgozbioru dawnych szkół w Krzemieńcu. O licznych "Białych krukach", które się tam znajdują, opowiada dr Jan Skłodowski - badacz Kresów.

Zaglądamy też na wystawę "Cyna. Zabytki sztuki konwisarskiej w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu", którą przybliża jej komisarz Anna Petrus.

***

Tytuł audycji: "Eureka"

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Goście: Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski), dr Jan Skłodowski (badacz Kresów), Anna Petrus (komisarz wystawy "Cyna. Zabytki sztuki konwisarskiej w zbiorach Zamku Królewskiego na Wawelu")

Data emisji: 8.06.2016

Godzina emisji: 20.13

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bieżeńcy 1915 - uchodźcy XX wieku

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 13:42
Podczas akcji wysiedleńczej przeprowadzonej przez carską Rosję podczas I wojny światowej do wyjazdu w głąb Rosji zmuszono ponad 3 mln ludzi. Ich losy i historie dokumentuje Aneta Prymaka-Oniszk, autorka strony internetowej biezenstwo.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schuman, Monnet, Adenauer - ojcowie integracji europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 17:00
W audycji rozmawialiśmy o architektach projektu integracji europejskiej - Robercie Schumanie, Jeanie Monnecie i Konradzie Adenauerze. 9 maja przypada Dzień Europy.
rozwiń zwiń