X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polscy licealiści odkrywają tajemnice piramid

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 00:18
- Nasze badania są czysto naukowe, więc nie możemy spekulować na temat tego, jaki będzie ich wynik. Natomiast po cichu liczymy, że nasz model się potwierdzi i dotychczasowe ustalenia dotyczące piramid były błędne - mówi licealista, Kamil Krakowski.
Audio
  • Licealiści z Płocka opowiadają o projekcie prześwietlania piramid mionami (Eureka/ Jedynka)
Ustalenia licealistów z Płocka podważają wcześniejsze ustalenia amerykańskiego fizyka i laureata Nagrody Nobla prof. Luisa Alvareza. W 1968 r. naukowiec jako pierwszy w historii skanował za pomocą mionów piramidę Chefrena i nie stwierdził tam istnienia nieodkrytego pomieszczenia
Ustalenia licealistów z Płocka podważają wcześniejsze ustalenia amerykańskiego fizyka i laureata Nagrody Nobla prof. Luisa Alvareza. W 1968 r. naukowiec jako pierwszy w historii skanował za pomocą mionów piramidę Chefrena i nie stwierdził tam istnienia nieodkrytego pomieszczeniaFoto: Pixabay/islam102

Polscy uczniowie pokonali ponad 100 szkół średnich z całego świata i wygrali w konkursie Beam Line For Schools 2016 Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych CERN pod Genewą. Za sprawą techniki mionu, zbliżonej do radiografii, prześwietlili piramidę Chefrena w Gizie i ustalili, że znajduje się w niej nieznana dotychczas komnata. - Wszystko zależy od tego, co pokażą wyniki pomiarów w CERN. Jeśli się okaże, że mamy rację, to opublikujemy je i zobaczymy co dalej - opowiada uczestniczka zwycięskiego projektu, Ewa Pijus.

Uczestnicy audycji mówili jaka była ich reakcja na wiadomość o wygranej, wyjaśnili w jaki sposób sprawdzą technikę prześwietlania piramid w ośrodku CERN i jakie szanse daje im uczestnictwo w tym prestiżowym konkursie.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: dr hab. Janusz Kempa (Politechnika Warszawska, opiekun licealistów), Ewa Pijus (uczennica Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku), Kamil Krakowski (uczeń Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku), Kamil Szymczak (uczeń Liceum im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku)

Data emisji: 14.06.2016

Godzina emisji: 20.10

sm/tj

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielki Zderzacz Hadronów znów pracuje

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 17:03
W czwartek (12.03) rozpoczął się Run 2, czyli rozruch największego urządzenia na świecie, tzn przyspieszacza cząstek LHC. Był nieczynny od 2013 roku.
rozwiń zwiń