X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Radio znalazło się w czasie postępu cyfrowego"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 20:59
- Radio jest na etapie szukania drogi w świecie nowoczesności, szukania drogi w świecie, który jest zdigitalizowany - zwróciła uwagę w radiowej Jedynce prezes zarządu Polskiego Radia dr Barbara Stanisławczyk-Żyła.
Audio
  • Rozmowa o przyszłości radia z prezes zarządu Polskiego Radia dr Barbarą Stanisławczyk-Żyłą (Eureka/Jedynka)
Barbara Stanisławczyk
Barbara StanisławczykFoto: PR

W Krakowie odbyło się Europejskie Forum Radiowe zorganizowane przez Polskie Radio. Podczas spotkania specjaliści od techniki radiowej z kilkudziesięciu krajów dyskutowali nas stanem cyfryzacji radia w krajach europejskich.

- Radio jest na etapie szukania drogi w świecie, który jest zdigitalizowany. Jest pytanie, w jaki sposób tę digitalizację zrealizować - czy wybrać internet, jako tę nowoczesną formę nadawania i rozwoju, czy też formę radia cyfrowego, czy może tzw. radio hybrydowe. Jest wiele pytań, na które również my, jako Polskie Radio, próbujemy znaleźć odpowiedź - powiedziała w audycji "Eureka" prezes zarządu Polskiego Radia.

Jak podkreśliła dr Barbara Stanisławczyk-Żyła, dyskutować na temat przyszłości radia należy wspólnie. - Wypracowanie wspólnej drogi, to jest wypracowanie drogi nie tylko na poziomie państwa - to jest za mało. Powinniśmy wypracować - wszystkie stacje publiczne i komercyjne, ale także przemysł, głównie przemysł samochodowy - kierunek na przyszłość; drogę, którą podążymy - wskazała gość Jedynki.

- Radio pozostanie przyjacielem słuchaczy, odbiorców, niezależnie od tego, w jakim systemie będzie nadawać - zaznaczyła dr Stanisławczyk-Żyła. Wysłuchaj całej audycji, w której rozmawialiśmy m.in. o technologii DAB+ oraz o tym, czym się różni radio cyfrowe od tzw. radia hybrydowego.


***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: dr Barbara Stanisławczyk-Żyła (prezes zarządu Polskiego Radia)

Data emisji:
6.10.2016

Godzina emisji: 19.10

kk/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co dalej z cyfryzacją radia? Debata ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 18:22
Polskie władze powinny opracować strategię dotyczącą radia cyfrowego - tak mówiła prezes Polskiego Radia dr Barbara Stanisławczyk-Żyła po zakończeniu Europejskiego Forum Radiowego w Krakowie.
rozwiń zwiń