"Radio znalazło się w czasie postępu cyfrowego"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 20:59
- Radio jest na etapie szukania drogi w świecie nowoczesności, szukania drogi w świecie, który jest zdigitalizowany - zwróciła uwagę w radiowej Jedynce prezes zarządu Polskiego Radia dr Barbara Stanisławczyk-Żyła.
Audio
  • Rozmowa o przyszłości radia z prezes zarządu Polskiego Radia dr Barbarą Stanisławczyk-Żyłą (Eureka/Jedynka)
Barbara Stanisławczyk
Barbara StanisławczykFoto: PR

W Krakowie odbyło się Europejskie Forum Radiowe zorganizowane przez Polskie Radio. Podczas spotkania specjaliści od techniki radiowej z kilkudziesięciu krajów dyskutowali nas stanem cyfryzacji radia w krajach europejskich.

- Radio jest na etapie szukania drogi w świecie, który jest zdigitalizowany. Jest pytanie, w jaki sposób tę digitalizację zrealizować - czy wybrać internet, jako tę nowoczesną formę nadawania i rozwoju, czy też formę radia cyfrowego, czy może tzw. radio hybrydowe. Jest wiele pytań, na które również my, jako Polskie Radio, próbujemy znaleźć odpowiedź - powiedziała w audycji "Eureka" prezes zarządu Polskiego Radia.

Jak podkreśliła dr Barbara Stanisławczyk-Żyła, dyskutować na temat przyszłości radia należy wspólnie. - Wypracowanie wspólnej drogi, to jest wypracowanie drogi nie tylko na poziomie państwa - to jest za mało. Powinniśmy wypracować - wszystkie stacje publiczne i komercyjne, ale także przemysł, głównie przemysł samochodowy - kierunek na przyszłość; drogę, którą podążymy - wskazała gość Jedynki.

- Radio pozostanie przyjacielem słuchaczy, odbiorców, niezależnie od tego, w jakim systemie będzie nadawać - zaznaczyła dr Stanisławczyk-Żyła. Wysłuchaj całej audycji, w której rozmawialiśmy m.in. o technologii DAB+ oraz o tym, czym się różni radio cyfrowe od tzw. radia hybrydowego.


***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: dr Barbara Stanisławczyk-Żyła (prezes zarządu Polskiego Radia)

Data emisji:
6.10.2016

Godzina emisji: 19.10

kk/ab

Czytaj także

Co dalej z cyfryzacją radia? Debata ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2016 18:22
Polskie władze powinny opracować strategię dotyczącą radia cyfrowego - tak mówiła prezes Polskiego Radia dr Barbara Stanisławczyk-Żyła po zakończeniu Europejskiego Forum Radiowego w Krakowie.
rozwiń zwiń