X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przyznano nagrody im. Witolda Lipskiego - światowej sławy polskiego informatyka

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 21:45
- To, co laureaci tegorocznej nagrody obrali jako kierunek badań, to jest przecięcie logiki i informatyki. Logika pozwala nam zrozumieć, co jest prawdziwe, a informatyka - jak to obliczyć - wytłumaczył w "Eurece" jeden z pomysłodawców nagrody, członek jury, prof. Krzysztof Apt.
Audio
  • Dlaczego informatyka jest specjalnością młodych Polaków? (Eureka/Jedynka)
Z audycji można się także dowiedzieć, kim był Witold Lipski
Z audycji można się także dowiedzieć, kim był Witold LipskiFoto: Pixabay.com

Fundacja Rozwoju Informatyki, Polskie Stowarzyszenia dla Maszyn Liczących i Polskie Towarzystwo Informatyczne po raz 12. przyznały nagrody im. Witolda Lipskiego, światowej sławy polskiego informatyka (zmarłego w 1985 roku). To wyróżnienie dla młodych naukowców za oryginalne badania w zakresie informatyki i jej zastosowań.

W tym roku nagrodzeni zostali dr Tomasz Gogacz i dr Michał Skrzypczak. Ten pierwszy w swoich badaniach naukowych zajmuje się zastosowaniami logiki w informatyce ze szczególnym uwzględnieniem modelowania reprezentacji wiedzy w bazach danych. Zainteresowania naukowe dr. Skrzypczaka koncentrują się na logice i teorii automatów.

W audycji "Eureka" w radiowej Jedynce laureaci opowiedzieli o swoich badaniach i wskazali, jak ich osiągnięcia mogą być wykorzystane w życiu codziennym. Zastanawialiśmy się także nad tym, dlaczego to właśnie informatyka jest specjalnością młodych Polaków.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: prof. Krzysztof Apt (jeden z pomysłodawców nagrody, Uniwersytet Amsterdamski), dr Tomasz Gogacz (laureat, Uniwersytet Wrocławski, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego), dr Michał Skrzypczak (laureat, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego)

Data emisji: 25.10.2016

Godzina emisji: 19.10

kk/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkie osiągnięcie polskich naukowców. Cudowne kropki kwantowe

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 14:52
Te nanometrycznej wielkości obiekty już znajdują zastosowanie w elektronice, ale mogą być także stosowane w medycynie.
rozwiń zwiń