Co powinna jeść kobieta w ciąży by jej nowo narodzone dziecko było zdrowe?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 19:59
Specjaliści z Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Pomnika Centrum Zdrowia Dziecka twierdzą, że jest bardzo ścisły związek pomiędzy sposobem żywienia kobiet w ciąży a zdrowiem urodzonych dzieci. A więc, co powinna jeść kobieta w ciąży?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: freeimages.com

Jedną z głównych zasad jest "jedz dla dwojga, ale nie za dwoje". Jak wyjaśniła w audycji "Eureka" magister zdrowia publicznego Aneta Grajda, chodzi o to, by kobieta w ciąży, wybierając produkty żywieniowe na swoje posiłki, zwracała uwagę na te, które są jak najlepszej jakości natomiast mają mniejszą kaloryczność.

- Czyli jeżeli, na przykład, przyszła mama wybiera produkty zbożowe, to z pełnego przemiału, jak chleb razowy wieloziarnisty czy grahamki, a nie białe pieczywo - wskazała. Dodała, że zawsze, jak kobieta przygotowuje posiłek powinna się starać, by połowę jego objętości stanowiły różnokolorowe warzywa.

Ile posiłków w ciągu dnia powinna jeść kobieta w ciąży? Ile powinny wynosić przerwy między posiłkami? Jakie to ma znaczenie? Co można zjeść wieczorem? Czy przyszła mama może pić zieloną herbatę i jeść ryby? Dlaczego olej lniany i kiszonki są sprzymierzeńcami kobiet ciężarnych? Wysłuchaj całej audycji, w której zaproszone ekspertki zaproponowały przykładowe menu dla kobiet w ciąży.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: dr Regina Wierzejska (specjalista od żywienia, Instytut Żywności i Żywienia), mgr Aneta Grajda (magister zdrowia publicznego, dietetyk, Instytut "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka")

Data emisji: 3.11.2016

Godzina emisji: 19.10

kk/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

"Nigdzie nie jest powiedziane, że dziecko nienarodzone jest pacjentem"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 20:28
- W latach 90., kiedy tworzono odpowiednie przepisy, nie przewidziano możliwości leczenia płodów - zwróciła uwagę w radiowej Jedynce prokurator Małgorzata Szeroczyńska.
rozwiń zwiń