X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdy zamiast leczyć szkodzą. Jak dobrze używać antybiotyków?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2016 21:24
- Antybiotyki są nadużywane w pediatrii, bo większość infekcji w wieku przedszkolnym jest wirusowych i samoleczących. Niepokój matek, lekarzy i chęć szybkiego rozwiązania problemu skłania do podawania tego właśnie leku - mówi dr hab. n.med. Piotr Albrecht.
Audio
  • Jak dobrze używać antybiotyków? (Eureka/ Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: oliver.dodd via Foter.com / CC BY

Antybiotyki bywają nazywane cudownymi lekami i w niektórych przypadkach są stosowane częściej niż byłoby to zalecane. Działają na bakterie, a nie na wirusy, przy czym te pierwsze starają się tak zmodyfikować swoją strukturę, by zniwelować działanie antybiotyku. - Co więcej, potrafią się tą wiedzą dzielić pomiędzy różnymi gatunkami i przekazują innym bakteriom nośniki oporności - mówi prof. Waleria Hryniewicz.

W audycji rozmawialiśmy również o tym, jakie są najczęstsze błędy w przypadku terapii antybiotykowych, wyjaśniliśmy do czego prowadzi nadużywanie tych leków i jak można temu przeciwdziałać. Ponadto poruszyliśmy temat antybiotykowych zaniedbań nie tylko w medycynie.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Goście: prof. Waleria Hryniewicz (Zakład Epidemiologii i Mikrobiologii Klinicznej - Narodowy Instytut Leków) i dr hab. n.med. Piotr Albrecht (Klinika Gastroenterologii i Żywienia Dzieci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego)

Data emisji: 17.11.2016

Godzina emisji: 19.11

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego należy wystrzegać się medycyny alternatywnej?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 21:13
- Medycyna alternatywna oferuje znacznie więcej metod od tradycyjnej. Świetnie można to wypromować, trudniej to zweryfikować. Jest to nadzieja, ale z gatunku tych tanich - mówi prof. Jacek Jassem, onkolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezbyt dobrze działający słuch wpływa na rozwój dziecka

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 11:00
Dziecko takie - jak wyjaśniła lekarz audiolog i foniatra dr Elżbieta Włodarczyk - będzie miało problem z nabywaniem prawidłowej artykulacji, z prawidłowym rozwojem mowy, z nauką w szkole.
rozwiń zwiń