Po jakie książki historyczne najchętniej sięgamy?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 01:30
- Najbardziej interesuje nas historia Polski i ten temat dominuje wśród książek historycznych. Jesteśmy również ciekawi wątków związanych z II wojną światową i historią świata - mówi Zbigniew Czerwiński, przewodniczący Porozumienia Wydawców Książki Historycznej.
Audio
  • Czy lubimy książki historyczne? (Eureka/ Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Simon Cocks via Foter.com/CC BY

W minionym tygodniu w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbyły się 25. Targi Książki Historycznej. Jak podkreśla organizator wydarzenia, nie było momentu, w którym można by było spokojnie przejść przez teren targów, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu tego typu publikacjami. - My z tego powodu bardzo się cieszymy, bo na te targi nie przychodzą przypadkowi ludzie, a osoby, które wiedzą, że mogą tam zapoznać się z prawie całą ofertą książek historycznych dostępnych na rynku - mówi Zbigniew Czerwiński.

Dla autorki Agnieszki Cubały niezwykle istotnym elementem targów jest możliwość spotkania z czytelnikami. - Wydaje mi się, że jest to świetna okazja, by dowiedzieć się, jakie książki mają ochotę czytać inni, by spytać o wrażenia, poznać lepiej rynek książki historycznej w bezpośredniej rozmowie z zainteresowanymi - opowiada pisarka.

Kto czyta książki historyczne? Jakie tematy najbardziej podobają się czytelnikom? O tym więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Goście: Zbigniew Czerwiński (przewodniczący Porozumienia Wydawców Książki Historycznej), Agnieszka Cubała (laureatka nagrody KLIO w kategorii Varsaviana za książkę "Sten pod pachą, bimber, szklanka… Życie codzienne powstańczej Warszawy")

Data emisji: 30.11.2016

Godzina emisji: 19.11

sm/mg

Czytaj także

Stefan Batory - wybitny strateg

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 17:40
Batory - rządzący w latach 1571-86 - zapisał się na kartach historii jako władca, który prowadził mądrą politykę wewnętrzną i zagraniczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Cichociemnych. Opowieść o losach braci Mariana i Józefa Spychalskich

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 21:54
Choć pochodzili z tego samego domu, z rodziny o tradycjach niepodległościowych, drogi braci były bardzo różne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław IV Waza - król, któremu korona spadła z głowy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 08:00
Miał wielki dar zjednywania sobie ludzi i cieszył się dużą popularnością. - Większość osób była pod ogromnym wrażeniem króla Władysława IV Wazy i jego osobistego wdzięku - opowiada historyk, dr Przemysław Gawron.
rozwiń zwiń