X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po jakie książki historyczne najchętniej sięgamy?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 01:30
- Najbardziej interesuje nas historia Polski i ten temat dominuje wśród książek historycznych. Jesteśmy również ciekawi wątków związanych z II wojną światową i historią świata - mówi Zbigniew Czerwiński, przewodniczący Porozumienia Wydawców Książki Historycznej.
Audio
  • Czy lubimy książki historyczne? (Eureka/ Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Simon Cocks via Foter.com/CC BY

W minionym tygodniu w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbyły się 25. Targi Książki Historycznej. Jak podkreśla organizator wydarzenia, nie było momentu, w którym można by było spokojnie przejść przez teren targów, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu tego typu publikacjami. - My z tego powodu bardzo się cieszymy, bo na te targi nie przychodzą przypadkowi ludzie, a osoby, które wiedzą, że mogą tam zapoznać się z prawie całą ofertą książek historycznych dostępnych na rynku - mówi Zbigniew Czerwiński.

Dla autorki Agnieszki Cubały niezwykle istotnym elementem targów jest możliwość spotkania z czytelnikami. - Wydaje mi się, że jest to świetna okazja, by dowiedzieć się, jakie książki mają ochotę czytać inni, by spytać o wrażenia, poznać lepiej rynek książki historycznej w bezpośredniej rozmowie z zainteresowanymi - opowiada pisarka.

Kto czyta książki historyczne? Jakie tematy najbardziej podobają się czytelnikom? O tym więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Goście: Zbigniew Czerwiński (przewodniczący Porozumienia Wydawców Książki Historycznej), Agnieszka Cubała (laureatka nagrody KLIO w kategorii Varsaviana za książkę "Sten pod pachą, bimber, szklanka… Życie codzienne powstańczej Warszawy")

Data emisji: 30.11.2016

Godzina emisji: 19.11

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stefan Batory - wybitny strateg

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2016 17:40
Batory - rządzący w latach 1571-86 - zapisał się na kartach historii jako władca, który prowadził mądrą politykę wewnętrzną i zagraniczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok Cichociemnych. Opowieść o losach braci Mariana i Józefa Spychalskich

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 21:54
Choć pochodzili z tego samego domu, z rodziny o tradycjach niepodległościowych, drogi braci były bardzo różne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław IV Waza - król, któremu korona spadła z głowy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 08:00
Miał wielki dar zjednywania sobie ludzi i cieszył się dużą popularnością. - Większość osób była pod ogromnym wrażeniem króla Władysława IV Wazy i jego osobistego wdzięku - opowiada historyk, dr Przemysław Gawron.
rozwiń zwiń