Immunoonkologia - nowa nadzieja w walce z rakiem

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 13:00
Amerykańskie Towarzystwo Badań Klinicznych (ASCO) w raporcie Clinical Cancer Advances 2016, uznało immunoterapię w leczeniu chorób nowotworowych za największe osiągnięcie ostatnich lat.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shuttterstock

Standardowe metody terapii nowotworów - chirurgia, chemioterapia i radioterapia powinny być według onkologów, uzupełnione nowymi metodami związanymi z wykorzystaniem układu odpornościowego do walki z rakiem. Immunoonkologia to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijająca się dziedzina badań związanych z biologią i terapią nowotworów.

I właśnie o immunoonkologii, immunoterapiach - mechanizmach ich działania i możliwościach wykorzystania w leczeniu onkologicznym, a także o projekcie STREAM i polskich badaniach związanych z opracowaniem nowych immunoterapii opowie dr hab. Radosław Zagożdżon z Zakładu Immunologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

***

Na "Wieczór odkrywców" w paśmie "Eureka" w piątek (17.02) o godz.19.10 zaprasza Krzysztof Michalski.

ab/gs

Zobacz więcej na temat: choroba medycyna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Choroby rzadkie. Jest ich coraz więcej

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 15:09
- Osoby cierpiące na rzadkie choroby potrafiły otrzymać dziesięć błędnych diagnoz, nim udało się określić to, co im dolega. Sama diagnoza potrafi trwać kilkanaście lat – powiedziała w Polskim Radiu 24 Maria Libura z Uczelni Łazarskiego. Odniosła się w ten sposób do chorób rzadkich, które występują coraz częściej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Dzień Walki z Rakiem. "Wroga trzeba poznać"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 14:29
Posłowie pracują nad uproszczeniem zapisów pakietu onkologicznego. 25 stycznia na posiedzeniu sejmowej Komisji Zdrowia odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji ustawy. W Polskim Radiu 24 z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, obchodzonego 4 lutego rozmawialiśmy z Bartoszem Polińskim, prezesem Fundacji Alivia.
rozwiń zwiń