X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O przeszłości inaczej, czyli Wydarzenie Historyczne Roku

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 20:42
- Zależy nam na promowaniu nowych metod edukacji, jak również docenieniu osób, które mają ciekawe i dobre pomysły - mówi o plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku dyrektor Muzeum Historii Polski, Robert Kostro.
Audio
  • Robert Kostro o plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku (Eureka/ Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

W tym roku przypada dziesiąta, jubileuszowa edycja plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie projektów czy przedsięwzięć dotyczących historii. W pierwszym etapie zgłaszane są instytucje lub przeprowadzone inicjatywy, a w drugim głos oddają internauci.

- Z jednej strony mamy jury, które dobiera najbardziej wartościowe projekty, ale potem już liczy się głos każdego z nas. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: wystawa, wydarzenie, edukacja i multimedia - opowiada Robert Kostro.

W rozmowie wyjaśniamy, kto zasiada w jury i jakie inicjatywy zostały nagrodzone w poprzednich latach. Robert Kostro zdradza również, jaka będzie w przyszłości ekspozycja Muzeum Historii Polski i zaprasza do wzięcia udziału w akcji Małe Wielkie Historie.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Gość: Robert Kostro (dyrektor Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 8.03.2017

Godzina emisji: 19.09

sm/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Małe Wielkie Historie". Każdy może pomóc w tworzeniu zbiorów Muzeum Historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 08:19
Dziś Muzeum Historii Polski, w Noc Muzeów, rozpoczyna wielką zbiórkę pamiątek. Dyrektor placówki dr Robert Kostro, który był gościem "Sygnałów dnia", zachęca wszystkich do przyłączenia się do akcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak ciekawie opowiadać o historii?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 23:17
- Wydarzenia rocznicowe zawsze wywołują większe zainteresowanie historią, ale wydaje mi się, że bardziej spontaniczne jest zainteresowanie historią najnowszą niż dawną - mówi Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski.
rozwiń zwiń