Kotki, pieski i pstrykanie palcami, które daje nam siłę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 22:53
- Metoda "Super better" może pomóc osobom, które chcą schudnąć, bądź mają za dużo stresu, czują się samotni, chcą znaleźć miłość - mówi psycholog, Karolina Cikowska.
Audio
  • Jak techniki proponowane przez Jane McGonigal działają na nasze samopoczucie? (Eureka/ Jedynka)
Jane McGonigal zachęca do grania, aktywności fizycznej i ruchu, ale również do np. oglądania w internecie zdjęć i filmów z kotkami lub pieskami, bo pomaga to większości z nas doładować się, poczuć lepiej oraz daje radość
Jane McGonigal zachęca do grania, aktywności fizycznej i ruchu, ale również do np. oglądania w internecie zdjęć i filmów z kotkami lub pieskami, bo pomaga to większości z nas doładować się, poczuć lepiej oraz daje radośćFoto: Syd3r via Foter.com / CC BY-NC-SA

Każdy z nas napotyka w życiu na różne problemy, z którymi nie zawsze dobrze sobie radzimy. Dość ciekawy pomysł na budowanie psychicznej odporności ma Jane McGonigal, autorka książki "Super better". Zdaniem amerykańskiej psycholog połączenie teorii gier i nauki ma być skutecznym narzędziem do rozwiązywania problemów i ma pomóc w lepszym zarządzaniu własnym życiem.

- Czasami w dorosłym życiu zapominamy o sobie, a Jane McGonigal poleca, by robić rzeczy, które nam sprawią przyjemność, jak np. śpiewać w samochodzie, czy wyjrzeć przez okno lub poszukać w internecie zdjęć czy filmów ze szczeniakami. Takie małe rzeczy mogą nam pomóc, by lepiej się poczuć emocjonalnie i potraktować siebie z miłością - opowiada psycholog Karolina Cikowska.

O tym, jak pstrykanie palcami pomaga w budowaniu siły psychicznej, opowiadamy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Gość: Karolina Cikowska (psycholog)

Data emisji: 15.03.2017

Godzina emisji: 19.10

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nadaktywność a zaburzenie. Fakty i mity na temat ADHD

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 23:29
Dzieci z ADHD nie potrafią wyhamować swoich reakcji ani dostosować się do otoczenia. - Pierwszymi osobami, które dostrzegają to zaburzenie najczęściej są nauczyciele - mówi psycholog dr Beata Chrzanowska-Pietraszuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Związki na odległość. Im dalej tym bliżej?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 01:44
- U podstaw budowania bliskości w sensie psychologicznym, leży rozmowa - podkreśla psycholog dr Monika Gmurek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poradzić sobie z bólem po stracie? "Żałoba to nieodłączna część życia"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 12:57
Początek listopada to czas refleksji i zadumy nad naszym życiem. Myślimy o bliskich, którzy odeszli. O tych, których nam brakuje.
rozwiń zwiń