X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aero Design. Sukcesy polskich młodych konstruktorów

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 14:00
21 kwietnia na Florydzie rozpoczną się międzynarodowe zawody samolotów bezzałogowych Aero Design wykonanych przez studentów uczelni technicznych.
Samolot Lower Silesian zbudowany przez członków zespołu JetStream Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej na zawody SAE Aero Design East
Samolot Lower Silesian zbudowany przez członków zespołu JetStream Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej na zawody SAE Aero Design EastFoto: PAP/Maciej Kulczyński

Od 25 lat co roku uczestniczą w nich członkowie Studenckiego Koła Naukowego SAE Aero Design przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Obecnie to najbardziej utytułowana drużyna w historii tych zawodów. W ubiegłym roku trzy polskie bezzałogowce zdobyły trzy pierwsze miejsca w kategoriach generalnych i siedem nagród dodatkowych.

Jak młodzi konstruktorzy oceniają swoje szanse w tym roku? Gośćmi Jedynki będą Albert Świerczyński, prezes Studenckiego Koła Naukowego SAE Aero Design przy Wydziale  Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej i Oskar Kwitek także z Koła, konstruktor bezzałogowców.

Podczas audycji, w dniu 91. urodzin radiowej Jedynki, wyemitujemy też nagranie archiwalne z 1932 roku - fragment radiowej wypowiedzi pilota Franciszka Żwirko, który z konstruktorem Stanisławem Wigurą 28 sierpnia 1932 r. zwyciężył w największej międzywojennej imprezie lotnictwa sportowego - Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge 1932 w Berlinie.

***

Na "Eurekę" we wtorek (18.04) o godz. 19.10 zaprasza Dorota Truszczak.

mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróże przyszłości. W dwie godziny dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 15:00
W "Eurece" zaprosiliśmy na najbliższe wydanie "Sondy 2" w TVP2. Tematem telewizyjnego programu będzie przyszłość komunikacji. Czy wynalazcy skonstruują jeszcze szybsze samoloty i pociągi?
rozwiń zwiń