"Świętosława – królowa Wikingów". Jaka była średniowieczna Europa?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 16:44
Córka Mieszka I i siostra Bolesława Chrobrego. Z dużą dozą pewności można o niej powiedzieć, że była żoną wikińskich władców Szwecji i Danii oraz matką króla Anglii – Knuta Wielkiego.
fragment okładki książki
fragment okładki książkiFoto: mat.prom.

Zbeletryzowaną historię życia Świętosławy przedstawiła Agata Stopa, Polka od 25 lat mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Jej książka "Świętosława – królowa Wikingów" napisana w oparciu o średniowieczne kroniki i najnowsze odkrycia historyków zarówno anglosaskich jak i polskich - jest kopalnią wiedzy o ówczesnej Europie, a także o obyczajowości słowiańskiej i nordyckiej.

Agata Stopa jest prezydentem organizacji charytatywnej zajmującej się nauczaniem języka polskiego i promowaniem polskiej kultury w USA. Mieszka w stanie New Jersey i jest dyrektorem polskiej szkoły.

***

Na "Eurekę" w piątek (21.04) o godz. 19.10 zaprasza Katarzyna Kobylecka.

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polki, które cały czas zachwycają i zadziwiają świat

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 22:56
Lekarz, która nie bała się leczyć i stała się pierwszą kobietą, utrzymującą się z tego zawodu, dama, będąca symbolem rokoka, śpiewaczka, która poświęciła się lotnictwu. Wiele Polek zachwyca siłą charakteru, wolą walki i niespotykanym talentem. O niektórych z nich opowiada książka "Polki, które zadziwiły świat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anomalie i zagadki, jakie skrywa piramida w Rapie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 00:38
- Podczas badań georadarowych piramidy w Rapie wyszły pewne anomalie, dotyczące m.in. zaburzenia gruntu czy przypuszczalnie pustych przestrzeni w środku konstrukcji - mówi teoretyk sztuk Janusz Janowski.
rozwiń zwiń