Jak wygrać walkę z łysieniem i zakolami?

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 23:13
- Włosy są bardzo cenne, nie rozmnażają się jak np. trawa i powinny być dobrze traktowane, by służyły nam możliwie jak najdłużej - mówi dr Grzegorz Turowski.
Audio
  • Jak wygląda przeszczep włosów z użyciem robota? (Eureka/ Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: docent/Shutterstock

Dr Grzegorz Turowski (L) i Artur Wolski (P) Dr Grzegorz Turowski (L) i Artur Wolski (P)

Żartujemy, że mądrej głowy włosy się nie trzymają, jednak łysienie u wielu osób prowadzi do kompleksów. Owłosienie chroni skórę czaszki przed promieniami słonecznymi, ich wypadanie zaś ma związek z genetyką. - Jest za to odpowiedzialny hormon Dihydrotestosteron, produkowany przez jajniki i jądra. Jedną z jego funkcji jest wpływanie na porost włosów na głowie - opowiada gość radiowej Jedynki.

Sposobów na uniknięcie łysienia jest już kilka, m.in. tabletki hamujące działanie hormonu i przeszczepy włosów z innych części ciała. - Te zabiegi są bardzo różne i mogą polegać na przeszczepianiu brwi czy rzęs, brody czy części włosów - wyjaśnia dr Grzegorz Turowski.

W jakim miejscu najczęściej zaczyna się łysienie? Jak wygląda przeszczep włosów z użyciem robota? O tymw  nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: dr Grzegorz Turowski (dyrektor medyczny w Hair Restoration Center w Chicago, a także lekarz i operator kliniki New Horizons Center for Cosmetics Surgery w Chicago)

Data emisji: 27.04.2017

Godzina emisji: 19.09

sm/pg

Czytaj także

Nanowłókna szansą dla chorych na osteoporozę

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 01:33
Zdaniem niektórych, wykonane z polimerów nanowłókna przypominają sznur z milionem pereł. - Rzeczywiście ich struktura może mieć taki kształt - przyznaje dr inż. Urszula Stachewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolorowa dieta skutecznie pomaga w walce z rakiem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 21:21
- Powiedzenie "wiara czyni cuda" nie stosuje się do onkologii. Ze swojej praktyki nigdy nie widziałem, by pacjenci zostali wyleczeni z choroby nowotworowej lekami alternatywnymi - mówi lekarz prof. dr hab. Sergiusz Nawrocki.
rozwiń zwiń