X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skarby podziemnego Lwowa, które wiele mówią o mieście

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 23:23
- Lwów był mozaiką wielu narodowości, odzwierciedlających skład etniczny dawnej Rzeczpospolitej - mówi dr Wojciech Brzeziński, dyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.
Audio
  • Jakie są skarby podziemnego Lwowa? (Eureka/Jedynka)
Lwów, zdjęcie ilustracyjne.
Lwów, zdjęcie ilustracyjne.Foto: Mariia Golovianko/ Shutterstock

"Uratowane skarby podziemnego Lwowa" to tytuł otwartej niedawno w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie wystawy, poświęconej pracom wykopaliskowym na terenie tego miasta. Jedenaście lat temu miasto obchodziło 750. rocznicę powstania. Tytuł ekspozycji ma związek z faktem, że prezentowane na niej eksponaty zostały znalezione w czasie prac wykopaliskowych, prowadzonych przy okazji nowych inwestycji.

- Ta wystawa jest poświęcona badaniom ratowniczym na terenie Lwowa, które zostały przeprowadzone w ciągu ostatnich 15 lat przez kolegów archeologów ukraińskich z ok. 34 miejsc na terenie miasta. Trzeba podkreślić z całą siłą, że były to badania typu ratowniczego, co znaczy, że w pewnym sensie były to prace doraźne o różnym charakterze, związane z inwestycjami, które nie miały kompleksowego i wielopłaszczyznowego charakteru - opowiada dr Wojciech Brzeziński.

Czego dowiadujemy się na podstawie znalezionych artefaktów? Jakie przedmioty były znajdowane najczęściej? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: dr Wojciech Brzeziński (dyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie)

Data emisji: 23.06.2017

Godzina emisji: 19.11

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Archeologia przyszłości i przyszłość archeologii

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 21:42
Przyszłością dla archeologii są badania nieinwazyjne, wizualizacje i wirtualne mapy stanowisk. O wyzwaniach, przed jakimi stoi świat nauki rozmawiamy z doświadczonymi ekspertami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagadka, która zdradza pochodzenie państwa Piastów

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 22:26
- Jak się okazuje, mamy do czynienia z obcymi mieszkańcami, którzy uczestniczyli w tworzeniu polskiej państwowości - mówi o cmentarzysku w miejscowości Bodzia archeolog, prof. Andrzeja Buko.
rozwiń zwiń