Duże granty dla liderów innowacyjności nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 00:04
- Nie jesteśmy dużą firmą i nie mamy wielkich obrotów. Jako mały przedsiębiorca jest nam trudno przebrnąć przez procedury różnych banków, a udało nam się otrzymać pomoc z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - mówi Paweł Pater, główny projektant z firmy Goster.
Audio
  • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspiera liderów innowacyjności w Polsce (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DisobeyArt/Shutterstock

Inżynierowie i specjaliści przygotowali m.in. części zadaszenia Stadionu Narodowego i unikatowe w skali świata urządzenia do segregacji odpadów. Polskich twórców techniki wspierają specjalne programy NCBR, m.in. Szybka Ścieżka dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz konkurs Małej Szybkiej Ścieżki.

- Ten ostatni to konkurs na projekty badawcze i rozwojowe. Przewidujemy wsparcie na uzyskanie nowej wiedzy, stworzenie innowacyjnych produktów, usług, procesów i badań przemysłowych. Wnioskujący mogą uzyskać pomoc w wysokości od 300 tys. zł do półtora miliona zł - opowiada Jacek Smyła.

O tym, jakie są wymagania dla chętnych do wzięcia udziału w programach NCBR i jakie projekty mogą liczyć na wsparcie mówimy więcej w nagraniu.

Audycja została przygotowywana we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju NCBR.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: Jacek Smyła (dział zarządzania programami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju)

Data emisji: 11.07.2017

Godzina emisji: 19.08

sm/mg

Czytaj także

Wirtualny Sherlock Holmes do śledzenia ruchu w sieci

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 23:20
Z kilkudziesięciu naszych lajków i polubień na Facebooku można stworzyć profil psychologiczny użytkownika. - Postęp technologiczny wymusza na nas konieczność rezygnowania z dużej części naszej prywatności. Pozostaje pytanie, na ile jest to nadużywane, a na ile nam służy - mówi fizyk, prof. Janusz Hołyst.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polak potrafi jak nikt inny. Wynalazcy, badacze i patenty

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 20:31
Mamy polskiego Edisona, Leonarda da Vinci z Galicji i szereg wynalazków w dziedzinie lotnictwa. - W ostatniej kategorii mamy tyle osiągnięć, że od razu moglibyśmy zagospodarować TOP 10 wyłącznie polskimi nazwiskami - mówi historyk techniki Piotr Zarzycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NCBR wspiera rozwój nowych kadr dla ważnych gałęzi gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 11:27
- Uruchomiliśmy te konkursy, żeby w tych ważnych dla naszej gospodarki i dynamicznie rozwijających się obszarach zapewnić dopływ dobrych, kompetentnych, pomysłowych i przedsiębiorczych pracowników - mówi Kamil Melcer z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
rozwiń zwiń