X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Naukowcy odkrywają białe plamy na mapie archeologii

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 22:22
- Na Półwyspie Arabskim niby mamy do czynienia z miejscem o takiej samej kulturze, ale jednak wszystkie stanowiska archeologiczne są odmienne ze względu na różne szlaki handlowe - wyjaśnia prof. Piotr Bieliński, archeolog.
Audio
  • Jakie są nowe odkrycia polskich archeologów? (Eureka/ Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Openfinal/shutterstock.com

Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej Uniwersytetu Warszawskiego na początku lipca gościło w Warszawie specjalistów z 17 krajów, którzy zajmują się historią obszarów wokół Morza Czerwonego. Polscy archeolodzy pracują m.in. w Kuwejcie, Omanie i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

- Ten rejon to były białe plamy na mapie archeologicznej. Teraz przy tej koncentracji wysiłku specjalistów w tym obszarze nagle okazało się, że wbrew swojej definicji ta pustynia nie była pusta - opowiada o dość niezwykłym stanowisku w Zjednoczonych Emiratach Arabskich prof. Piotr Bieliński.

Co udało się do tej pory ustalić archeologom, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Goście: prof. Piotr Bieliński (Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego), Marcin Wagner (członek misji w Aynuna w Arabii Saudyjskiej)

Data emisji: 14.07.2017

Godzina emisji: 19.09

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przełomowe odkrycie w kwestii pierwszych ludzi w Ameryce

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 21:15
- Wielka rewolucja w datowaniu pierwszych osadników w Ameryce Północnej zaczęła się, gdy Jacques Cinq-Mars zrobił datowanie znalezionych kości i okazało się, że mają 24 tys. lat - mówi Marcin Jamkowski, wiceprezes Polskiego Oddziału The Explorers Club.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Egipcie polscy archeolodzy odkryli miasto pod morzem piasku

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 23:23
- W Marina el Alamein udało nam się znaleźć mozaiki, a te w Egipcie znajduje się niezwykle rzadko, więc tym bardziej nas to cieszy - mówi dr hab. Krzysztof Jakubiak, dyrektor Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyspa Wielkanocna - wciąż więcej pytań, niż odpowiedzi

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 21:10
Czy doszło na niej do katastrofy ekologicznej? Skąd wzięli się pierwsi ludzie? Jak na środku Pacyfiku znalazły się posągi moai? Wokół Wyspy Wielkanocnej narosło wiele opowieści, jednak mało w nich prawdy.
rozwiń zwiń