Jak wziąć wolne od bólu głowy? Migrena pod lupą

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 23:28
- Nie do końca znamy przyczyny, które wywołują migrenę, bo gdybyśmy wiedzieli, co to jest, to pewnie byśmy mogli skutecznie ją leczyć, choć w tym aspekcie jest już coraz lepiej - mówi lekarz dr Adam Górka.
Audio
  • Czy możliwe są wakacje wolne od migreny? (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: FGC/Shutterstock

Migreny i silne bóle głowy potrafią skutecznie odebrać ochotę na smakowanie życia i cieszenie się wakacjami. Przyczyny ich powstawania są na tyle złożone - od stresu, braku snu i nadmiaru pracy po dietę, zmianę trybu życia, dłuższy sen - że czasami trudno o dobrą i prostą receptę na tego typu dolegliwości.

- W Stanach Zjednoczonych czy innych krajach rozwiniętych problem migren może dotyczyć ok. 10-12 procent społeczeństwa. Rzadko można spotkać kogoś, kto nie słyszał o migrenie albo może powiedzieć, że nie zna kogoś, kto cierpi z tego powodu - opowiada lekarz.

O przyczynach powstania i metodach leczenia mówimy więcej w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: dr Adam Górka (lekarz medycyny, współpracujący z Polskim Towarzystwem Bólów Głowy, specjalizujący się w obszarze migrenowych bólów głowy oraz ich terapii i zapobiegania metodą neurostymulacji)

Data emisji: 7.08.2017

Godzina emisji: 19.09

sm/mg

Czytaj także

Jakie sygnały wysyła nam przeciążony kręgosłup?

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2016 22:30
- Najważniejszym początkowym objawem wszystkich chorób kręgosłupa jest ból. To coś, na co powinniśmy zwracać uwagę - mówi lekarz, dr hab. Robert Gasik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowcy wymyślili specjalny plaster dla osób, które cierpią na migreny

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 13:22
W plastrze umieszczono chip oraz elektrody wytwarzające impulsy elektryczne, które blokują przesyłanie sygnałów o bólu do mózgu. Urządzenie kontrolowane jest za pomocą aplikacji na smartfona.
rozwiń zwiń