X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wsparcie i rozmowa drogą do zdrowia. "Na raka choruje cała rodzina"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 00:36
- Namawiam chorych, by byli niepokornymi pacjentami i jeśli napotkają na lekarza, z którym nie mogą się porozumieć, to warto go zmienić, bo przekłada się to na wyniki leczenia - mówi onkolog, Janusz Meder.
Audio
  • Jak prowadzić terapie w nowotworach piersi? (Eureka/ Jedynka)
  • Dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld, onkolog, o profilaktyce raka piersi (Lato z Radiem/Jedynka)
Od lat chirurdzy starają się wykonywać coraz mniej radykalne operacje gruczołu sutkowego. Pomimo to odsetek pacjentek przeżywających obezwładniający strach związany z mastektomią jest wciąż bardzo duży
Od lat chirurdzy starają się wykonywać coraz mniej radykalne operacje gruczołu sutkowego. Pomimo to odsetek pacjentek przeżywających obezwładniający strach związany z mastektomią jest wciąż bardzo dużyFoto: Navistock/Shutterstock

Pokonaj Raka onko tour 1200.jpg
Onko Tour 2017: Marycha i rowery antidotum na raka. Na tej imprezie chore dosłownie odleciały

W Polsce ok. 100 tysięcy osób choruje na raka piersi. Z mastektomią związane są m.in. obniżenie samooceny, przygnębienie, niepokój, depresja, dlatego od lat lekarze starają się rozmawiać z chorymi w taki sposób, by utrata gruczołu sutkowego przebiegła możliwie łagodnie. Bardzo istotną rolę odgrywa wsparcie rodziny i bliskich, bo jak podkreśla lekarz, na raka choruje cała rodzina.

- Jest to niezwykle trudne zagadnienie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy lekarze poza wykonywaniem codziennych obowiązków medycznych obciążani są coraz większą biurokracją. W efekcie mają coraz mniej czasu na rozmowę z pacjentem, by wsłuchać się w to, co mówi, dać mu odpowiednie wskazówki i skierować w dobre miejsca, by uzyskał wsparcie - opowiada gość Jedynki.

Czy osoba chora powinna poinformować pracodawcę o swoich problemach? Kiedy jest najlepszy moment, by o tym porozmawiać? Jak postępować z pacjentkami w przypadku mastektomii? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Temat badania piersi poruszaliśmy także 22 sierpnia w audycji "Lato z Radiem" prowadzonej przez Romana Czejarka.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: dr n. med. Janusz Meder (prezes Polskiej Unii Onkologii, Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie)

Data emisji: 17.08.2017

Godzina emisji: 19.09

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patrz-Dotykaj-Dbaj, czyli "7 kroków do zdrowych piersi"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 10:00
Październik był miesiącem walki z rakiem piersi. To także czas, w którym warto wzmocnić wiedzę o własnym ciele. W radiowej Jedynce włączamy się w cykl warsztatów edukacyjnych mających poszerzyć wiedzę o samobadaniu piersi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrz, dotykaj i dbaj. Bezbolesna metoda na bycie zdrową

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 21:13
- Często badanie lekarskie nie jest w stanie wykryć pewnych rzeczy, które człowiek sam u siebie potrafi znaleźć. Kobieta, która bada dokładnie własne ciało potrafi rozpoznać zmiany na wczesnym etapie - mówi chirurg onkolog prof. Zbigniew Nowecki w audycji "Eureka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wesprzeć kobietę walczącą z rakiem piersi?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 13:00
Obniżona samoocena, przygnębienie, niepokój, depresja - w wielu przypadkach z tym właśnie wiąże się decyzja o mastektomii.
rozwiń zwiń