Zdrowy talerz od najmłodszych lat. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2017 02:24
- W epoce internetu, gdy każdy jest podłączony, stwierdziliśmy, że właśnie tym kanałem będziemy się komunikować, by zachęcić do zdrowego odżywiania - mówi Paweł Kocon, dyrektor Biura Rozwoju Rynku.
Audio
  • Jak przemycać warzywa i owoce do dziecięcej diety? (Eureka/ Jedynka)
Jak zachęcić dzieci, aby zaprzyjaźniły się z warzywami i owocami? O tym mówimy w nagraniu audycji
Jak zachęcić dzieci, aby zaprzyjaźniły się z warzywami i owocami? O tym mówimy w nagraniu audycjiFoto: KaliAntye/ Shutterstock

Większość dzieci nawyki żywieniowe wynosi z domu i czerpie z otoczenia. By zachęcić najmłodszych do zdrowego odżywienia od ośmiu lat działa program "Owoce i warzywa w szkole". Od tego roku główny przekaz będzie skierowany do rodziców, bo dziecko, jak zaznacza gość Jedynki, nie jest do końca świadomym konsumentem.

- Postanowiliśmy odwrócić komunikację z tej stricte piknikowej i rozrywkowej, przygotowanej z myślą o dzieciach, na rozmowę z rodzicami o tym, co ich pociechy jedzą w szkole. W ten sposób powstał pomysł serialu z "Ekipą Chrumasa", który jest atrakcyjny zarówno dla młodych, jak i dorosłych - opowiada Paweł Kocon.

Jak zachęcić najmłodszych do jedzenia szpinaku i czosnku? Czy jest sposób, by urozmaicić dziecięce śniadania przygotowywane do szkoły? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: Paweł Kocon (dyrektor Biura Rozwoju Rynku)

Data emisji: 18.08.2017

Godzina emisji: 19.09

sm/ag

Czytaj także

Jak zdrowo odżywiać dzieci? Lekarz radzi

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 08:59
Złe odżywianie może mieć opłakane skutki - alarmują lekarze i dietetycy. Zdrowy styl życia powinno się wpajać już od pierwszych miesięcy życia. Tymczasem, jak pokazują różne badania, dzieci najchętniej jedzą pizze, hamburgery i frytki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dieta cud bez efektu jo-jo wg Moniki Honory

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 23:24
- Najgorszy w przypadku odchudzania jest moment, gdy przychodzi efekt jo-jo. Jak pokazują badania, tylko co piątej osobie udaje się utrzymać wagę po okresie 6-8 miesięcy po zakończeniu diety - opowiada Monika Honory.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie i rozmowa drogą do zdrowia. "Na raka choruje cała rodzina"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 00:36
- Namawiam chorych, by byli niepokornymi pacjentami i jeśli napotkają na lekarza, z którym nie mogą się porozumieć, to warto go zmienić, bo przekłada się to na wyniki leczenia - mówi onkolog, Janusz Meder.
rozwiń zwiń