Nowy Microsoft może się zacząć w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 22:29
- Konkurs BRIdge Alfa to przepis na to, jak przejść drogę od pomysłu do przemysłu - mówi Daniel Kraszewski, zastępca dyrektora działu komercjalizacji w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.
Audio
  • Kto może wziąć udział w konkursie BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju? (Eureka/ Jedynka)
Politechnika Łódzka otrzymała 21 mln zł na badania przemysłowe
Politechnika Łódzka otrzymała 21 mln zł na badania przemysłoweFoto: fancycrave1/Pixabay/CC0 Creative Commons

Wehikuł inwestycyjny, budowanie przewagi inwestycyjnej, pomoc naukowcom, wynalazcom i przedsiębiorcom w rozwijaniu projektów biznesowych w oparciu o wyniki prac badawczo-rozwojowych - to przesłanie konkursu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pomysły na inwestycje nie są niczym nowym, jak podkreśla gość Jedynki, ale wciąż brakuje inicjatyw, wspierających przedsiębiorcze i innowacyjne projekty.

- Najczęstszym problemem, dotyczącym skomercjalizowania czy sprzedaży pomysłu jest brak kapitału, czasu i umiejętności. W ramach naszego konkursu BRIdge chcemy wybrać najbardziej dynamiczne zespoły eksperckie, które pomogą nam to zrobić, budując most pomiędzy tymi, którzy mają pomysły, a tymi, którzy mają pieniądze - wyjaśnia Daniel Kraszewski.

O tym, jak można wpływać na poprawę innowacyjności w Polsce i jak można wziąć udział w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, mówimy więcej w nagraniu audycji.

Audycja została przygotowana przy współpracy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Daniel Kraszewski (zastępca dyrektora działu komercjalizacji w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju), Piotr Pietrzak (fundusz StarFinder), Bartosz Lipnicki (Partner Zarządzający w Alfabeat)

Data emisji: 29.08.2017

Godzina emisji: 19.08

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tam, gdzie nauka i przemysł podają sobie rękę

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 00:48
- Pomoc finansowa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest najlepszym sposobem na to, by osiągnąć postęp w nauce, bo firmy musiałyby wyłożyć pieniądze z własnych środków lub za pomocą kredytów, co byłoby trudne - mówi dr hab. Aleksandra Kolano-Burian, profesor w Instytucie Metali Nieżelaznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawniej "tiry na tory", teraz "tiry na wody"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 23:13
- Kontenery na akwenach to trend europejski, który związany jest z programem Komisji Europejskiej - mówi prof. Andrzej Stateczny, prezes zarządu Marine Technology.
rozwiń zwiń