Szybka Ścieżka sposobem na większą innowacyjność nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 23:35
Samochód wielkości motocykla lub motocykl obudowany jak samochód to niektóre z pomysłów Polaków. - Publiczne wsparcie jest bardzo ważne dla początkujących, innowacyjnych firm z nowatorskimi produktami - mówi Rafał Budweil, prezes Spółki Triggo S.A.,
Audio
  • Jakie są zasady konkursów Szybka Ścieżka? (Eureka/ Jedynka)
Połączenie jednośladu z dwuśladem to fuzja mobilności, zalet łatwości parkowania pojazdu o wielkości motocykla z bezpieczeństwem i komfortem, charakterystycznym dla samochodu
Połączenie jednośladu z dwuśladem to fuzja mobilności, zalet łatwości parkowania pojazdu o wielkości motocykla z bezpieczeństwem i komfortem, charakterystycznym dla samochoduFoto: hansbenn/Pixabay/ CC0 Creative Commons

Ruszają dwa nowe konkursy w ramach Szybkiej Ścieżki Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Na dofinansowanie innowacyjnych projektów mają szansę firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, jak i duże przedsiębiorstwa. W puli konkursów, uchodzących za najpopularniejsze w NCBR, do zdobycia jest ponad miliard złotych.

- Szybko oceniamy wnioski kandydatów, mamy minimum formalności i na tym to polega, bo mamy wspierać polską innowację i badania. Nieprzerwanie prowadzimy konkursy od 2015 roku i na tę chwilę mamy ponad 3,5 tysiąca zgłoszeń o dotacje, z których oczywiście nie wszyscy dostali dofinansowanie - opowiada Jacek Smyła.

O tym, jak można wziąć udział w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i jakie są cele twórców Szybkiej Ścieżki mówimy więcej w nagraniu audycji.

Audycja została przygotowana przy współpracy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Jacek Smyła (Dział Zarządzania Programami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), Rafał Budweil (prezes spółki Triggo S.A.), Katarzyna Chrabąszcz (członek zarządu Dr Omnibus)

Data emisji: 5.09.2017

Godzina emisji: 19.08

sm/mg

Czytaj także

Tam, gdzie nauka i przemysł podają sobie rękę

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 00:48
- Pomoc finansowa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest najlepszym sposobem na to, by osiągnąć postęp w nauce, bo firmy musiałyby wyłożyć pieniądze z własnych środków lub za pomocą kredytów, co byłoby trudne - mówi dr hab. Aleksandra Kolano-Burian, profesor w Instytucie Metali Nieżelaznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawniej "tiry na tory", teraz "tiry na wody"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 23:13
- Kontenery na akwenach to trend europejski, który związany jest z programem Komisji Europejskiej - mówi prof. Andrzej Stateczny, prezes zarządu Marine Technology.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Microsoft może się zacząć w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 22:29
- Konkurs BRIdge Alfa to przepis na to, jak przejść drogę od pomysłu do przemysłu - mówi Daniel Kraszewski, zastępca dyrektora działu komercjalizacji w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.
rozwiń zwiń