Naukowcy z całego świata badają dzieje Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 19:10
W Krakowie rozpoczął się (11.10) III Kongresie Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski.
Audio
  • III Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski w Krakowie (Eureka/Jedynka)
Brytyjski historyk Robert I. Frost został laureatem Nagrody Pro Historia Polonorum, której wręczenie nastąpiło w Krakowie, podczas inauguracji III Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski
Brytyjski historyk Robert I. Frost został laureatem Nagrody Pro Historia Polonorum, której wręczenie nastąpiło w Krakowie, podczas inauguracji III Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Biorą w nim udział osoby, które na co dzień w swych badaniach zajmują się nie tylko problematyką związaną z polską historią, ale również z kulturą, sztuką czy nauką. Dzięki temu Kongres umożliwia wymianę poglądów i nade wszystko dyskusję nad wieloma istotnymi zagadnieniami dotyczącymi dziejów Polski i jej dziedzictwa.

Kongres jest odbywającym się co pięć lat cyklicznym spotkaniem uczonych z całego świata, których zainteresowania badawcze, fascynacje, ale i wiedza krytyczna są związane z historią Polski. Organizatorami imprezy są: Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego, Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie.

Podczas inauguracji Kongresu ogłoszono nazwisko laureata Nagrody Pro Historia Polonorum. To konkurs na najlepszą książkę historyczną dotyczącą Polski, a napisaną poza naszymi granicami. Laureatem został brytyjski historyk Robert I. Frost.

***

Tytuł audycji: "Eureka"

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Goście: prof. Tomasz Gąsowski (historyk UJ), prof. Zdzisław Noga (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), prof. Michał Kopczyński (Muzeum Historii Polski)

Data emisji: 11.10.2017

Godzina emisji: 19.10

ag
Czytaj także

IPN na Pikniku Naukowym. "Pokażemy to, co fascynujące w naszej pracy"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 22:26
- Chcemy pokazać to, co w naszej pracy jest fascynujące, czyli współpracę wielu dziedzin i często niedocenianą rolę archeologii w historii najnowszej - mówi Kamila Sachnowska z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN.
rozwiń zwiń