X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europa, a nie Afryka, kolebką ludzkości?

Tradycyjnie za kolebkę ludzkości uważa się Afrykę. Tymczasem ostatnie odkrycia paleontologiczne (w tym odkrycie polskiego badacza najstarszych śladów stóp praczłowieka na Krecie) sugerują, że to jednak w Europie zaczyna się ewolucja człowieka...
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Domena publiczna
O Audycji

Tu bowiem, a nie w Afryce, miały żyć zwierzęta będące przodkami małp człekokształtnych, a co za tym idzie - także i ludzi. Propagatorem tej hipotezy jest prof. David R. Begun, antropolog z Uniwersytetu w Toronto, którego książka "Prawdziwa planeta małp" ukazała się w polskim tłumaczeniu.

Więcej o tym sensacyjnym odkryciu opowiedziała dr Wioletta Nowaczewska z Katedry Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: dr Wioletta Nowaczewska (Katedra Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego)

Data emisji: 27.10.2017

Godzina emisji: 19.10

kh/mg

Playlista