Inteligentny aptekomat ułatwi pracę pielęgniarkom

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 19:40
To jeden z projektów wspieranych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Audio
  • Inteligentny aptekomat ułatwi pracę pielęgniarkom (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: S_L /shutterstock.com/cc

Do 29 grudnia br. trwają nabory wniosków w konkursie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Budżet to 1 mld zł. Są też konkursy dla dużych przedsiębiorstw i konsorcjów przedsiębiorstw. Budżet - 350 mln zł. Konkursy przeprowadza Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. To tzw. konkursy szybkiej ścieżki.

- Szybka ścieżka jest naszym flagowym konkursem. Pieniądze i innowacje nie lubią czekać. Jeżeli jest dobry pomysł, to dlaczego czekać? Jeżeli mamy dobry pomysł to potrzebujemy go zrealizować. A żeby go zrealizować, potrzebujemy do tego środków. NCBiR chce być partnerem polskiej myśli innowacyjnej i polskich przedsiębiorstw we wdrażaniu innowacji - powiedział w audycji "Eureka" Daniel Kraszewski.

Kto i na jakie przedsięwzięcia może otrzymać wsparcie? Jak długo trzeba czekać na przyznanie środków? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, która powstała przy współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

W "Eurece" połączyliśmy się też telefonicznie ze Stanisławem Radomińskim z UnitDoseOne (inteligentny aptekomat) i Mirosławem Angielczykiem z Dary Natury (ekologiczne preparaty biobójcze).

***

Audycja została przygotowana przy współpracy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: Daniel Kraszewski (zastępca dyrektora Działu Zarządzania Programami Narodowego Centrum Badań i Rozwoju)

Data emisji: 28.11.2017

Godzina emisji: 19.10

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

NCBiR wspiera regiony w innowacyjnych przedsięwzięciach

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 20:38
W 1977 roku został wybudowany pierwszy na świecie światłowód telekomunikacyjny długości 9 kilometrów. Łączył dwie centrale telefoniczne w Turynie, we Włoszech. W Polsce pierwszy kabel światłowodowy został zaprojektowany i stworzony już rok później przez pracowników Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Historia ta ma ciąg dalszy, a jest związana ze wspólnym przedsięwzięciem fotonicznym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z województwem lubelskim.
rozwiń zwiń