X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XXVI Targi Książki Historycznej w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 19:30
Zakończyły się XXVI Targi Książki Historycznej. Swoją ofertę wydawniczą zaprezentowało ponad 140 wydawnictw, około 40 muzeów, biblioteki, a także antykwariusze.
Audio
  • Podsumowanie XXVI Targów Książki Historycznej (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP Archiwum/Leszek Szymański

Rozdano też Nagrody KLIO, które przyznawane są za wybitny wkład w badania historyczne. Targi Książki Historycznej odbywają się co roku w Warszawie. Są okazją do przejrzenia oferty wydawniczej, ale także okazją do refleksji i rozmowy o kondycji wydawnictw historycznych w Polsce.

- Dla nas od 26 lat organizujących te targi najważniejsze jest to, aby pod jednym dachem zgromadzić jak najwięcej tytułów książek historycznych, które są na rynku - mówi Zbigniew Czerwiński, organizator imprezy. Podkreśla, że w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie zgromadzono ok. ośmiu tysięcy tytułów, czyli prawie 90 procent oferty wydawniczej.

Autorka książek Małgorzata Czerwińska-Buczek zwraca uwagę, że dla każdego pisarza najważniejszy jest kontakt z czytelnikami. - Pierwsze takie zetknięcie się to jest zawsze dzień promocji - zauważa.

W jakiej kondycji są wydawnictwa historyczne? Czy ten rodzaj literatury cieszy się wzięciem u czytelników? Jakie tematy preferują? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Goście: Małgorzata Czerwińska-Buczek (autorka książek historycznych, przewodnik-wolontariusz w Muzeum Powstania Warszawskiego), Zbigniew Czerwiński (przewodniczący Porozumienia Wydawców Książki Historycznej, dyrektor wydawnictwa Bellona) (zbieżność nazwisk przypadkowa - red.)

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 19.11

ag/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bogactwo informacji w dziennikach Michała Romera

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 01:10
- Michał Romer do końca deklarował, że jest Litwinem polskiego pochodzenia. Ten wybitny humanista napisał jedno z najwybitniejszych studiów na temat Litwy - mówi prof. Leszek Zasztowt, historyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiele osób czyta już wyłącznie w postaci cyfrowej"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 08:07
7 tys. darmowych wypożyczalni e-booków znalazło się na przystankach autobusowych, w restauracjach i szkołach 30 miast Polski, w ramach trwającej od 2 do 30 listopada kolejnej odsłony akcji czytaj.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy zwycięzców 10. konkursu "Książka Historyczna Roku" o Nagrodę im. Oskara Haleckiego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 12:01
W gronie laureatów znaleźli się: Joanna Dufrat, Barbara Patlewicz, Piotr Cichoracki, Sławomir Dębski, Grzegorz Motyka, Michał Pszczółkowski i Ryszard Tomczyk. Uroczysta gala konkursu odbyła się w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie. Współorganizatorem plebiscytu było Polskie Radio.
rozwiń zwiń