XXVI Targi Książki Historycznej w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2017 19:30
Zakończyły się XXVI Targi Książki Historycznej. Swoją ofertę wydawniczą zaprezentowało ponad 140 wydawnictw, około 40 muzeów, biblioteki, a także antykwariusze.
Audio
  • Podsumowanie XXVI Targów Książki Historycznej (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP Archiwum/Leszek Szymański

Rozdano też Nagrody KLIO, które przyznawane są za wybitny wkład w badania historyczne. Targi Książki Historycznej odbywają się co roku w Warszawie. Są okazją do przejrzenia oferty wydawniczej, ale także okazją do refleksji i rozmowy o kondycji wydawnictw historycznych w Polsce.

- Dla nas od 26 lat organizujących te targi najważniejsze jest to, aby pod jednym dachem zgromadzić jak najwięcej tytułów książek historycznych, które są na rynku - mówi Zbigniew Czerwiński, organizator imprezy. Podkreśla, że w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie zgromadzono ok. ośmiu tysięcy tytułów, czyli prawie 90 procent oferty wydawniczej.

Autorka książek Małgorzata Czerwińska-Buczek zwraca uwagę, że dla każdego pisarza najważniejszy jest kontakt z czytelnikami. - Pierwsze takie zetknięcie się to jest zawsze dzień promocji - zauważa.

W jakiej kondycji są wydawnictwa historyczne? Czy ten rodzaj literatury cieszy się wzięciem u czytelników? Jakie tematy preferują? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Goście: Małgorzata Czerwińska-Buczek (autorka książek historycznych, przewodnik-wolontariusz w Muzeum Powstania Warszawskiego), Zbigniew Czerwiński (przewodniczący Porozumienia Wydawców Książki Historycznej, dyrektor wydawnictwa Bellona) (zbieżność nazwisk przypadkowa - red.)

Data emisji: 6.12.2017

Godzina emisji: 19.11

ag/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Bogactwo informacji w dziennikach Michała Romera

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 01:10
- Michał Romer do końca deklarował, że jest Litwinem polskiego pochodzenia. Ten wybitny humanista napisał jedno z najwybitniejszych studiów na temat Litwy - mówi prof. Leszek Zasztowt, historyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiele osób czyta już wyłącznie w postaci cyfrowej"

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2017 08:07
7 tys. darmowych wypożyczalni e-booków znalazło się na przystankach autobusowych, w restauracjach i szkołach 30 miast Polski, w ramach trwającej od 2 do 30 listopada kolejnej odsłony akcji czytaj.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy zwycięzców 10. konkursu "Książka Historyczna Roku" o Nagrodę im. Oskara Haleckiego

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 12:01
W gronie laureatów znaleźli się: Joanna Dufrat, Barbara Patlewicz, Piotr Cichoracki, Sławomir Dębski, Grzegorz Motyka, Michał Pszczółkowski i Ryszard Tomczyk. Uroczysta gala konkursu odbyła się w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie. Współorganizatorem plebiscytu było Polskie Radio.
rozwiń zwiń