Jak promować i wspierać polskie innowacje?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 20:11
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki konkursu BRIdge Alfa z rekordowym, najwyższym w historii budżetem. O tym, czym są wehikuły inwestycyjne działające w ramach konkursu mówili goście "Eureki".
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Natali_ Mis/Shutterstock.com

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznacza prawie miliard złotych na wsparcie najbardziej nowatorskich projektów polskich spółek technologicznych.

Wśród pomysłów zgłoszonych do konkursu znalazły się: elektroniczny egzaminator sprawdzający umiejętności informatyków, robot oferujący usługi bankowe, unikatowy system neutralizacji dronów, czyli Nowe Alfy i kolejne nowatorskie projekty. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Partnerem audycji jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Renata Kuśmierowska (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), Cezary Iwan (Fundusz Leonarto Alfa z Wrocławia), Piotr Smoleń (Fundusz Data Ventures)   

Data emisji: 12.12.2017

Godzina emisji: 19.09

abi

Czytaj także

Jak unowocześnić polski system energetyczny?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 19:09
Innowacyjne rozwiązania i technologie pozwolą dostosować polskie bloki energetyczne do nowych wyzwań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NCBiR wspiera regiony w innowacyjnych przedsięwzięciach

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 20:38
W 1977 roku został wybudowany pierwszy na świecie światłowód telekomunikacyjny długości 9 kilometrów. Łączył dwie centrale telefoniczne w Turynie, we Włoszech. W Polsce pierwszy kabel światłowodowy został zaprojektowany i stworzony już rok później przez pracowników Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Historia ta ma ciąg dalszy, a jest związana ze wspólnym przedsięwzięciem fotonicznym Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z województwem lubelskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najwybitniejszy wynalazca z grona Wielkiej Emigracji

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 10:50
Jan Józef Baranowski (1805-1888) był ekonomistą i finansistą, szlachcicem, językoznawcą, inżynierem. Twórcą wielu wynalazków z dziedziny kolejnictwa, łączności, rachunkowości oraz maszyn liczących, w tym m.in. semafora, kasownika do biletów i gazomierza.
rozwiń zwiń