Postanowienia żywieniowe na 2018 rok

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 19:10
Nowy Rok to czas wielu postanowień i zapowiedzi zmian w wielu obszarach naszego życia m.in. w odżywianiu. Warto zweryfikować to, co do tej pory uważaliśmy za smaczne, pożywne i zdrowe, szczególnie gdy pojawiła się nadwaga i w badaniach podwyższony wynik cholesterolu.
Audio
  • Jak skomponować dietę, żeby być zdrowym i nie mieć uczucia głodu (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pressmaster/Shutterstock.com

Ruszyła również kampania "Profilaktyka, Człowieku", w której Ministerstwo Zdrowia zachęca głównie młodych Polaków do zmiany stylu życia i regularnych badań profilaktycznych.

W audycji dietetyk kliniczny Hanna Stolińska-Fiedorowicz podpowiada jak skomponować naszą diet, aby nie tyć i nie popełniać błędów w kompozycji codziennego menu, co może w efekcie braku wiedzy prowadzić do rozwoju miażdżycy i niedyspozycji układu sercowo-naczyniowego z zawałem i udarem włącznie.

Z jakich produktów powinniśmy zrezygnować, a co jeść? Jak przyrządzać posiłki, żeby były mniej tuczące? Gdzie znajdziemy najwięcej kwasów Omega-3 i Omega-6? Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: Hanna Stolińska-Fiedorowicz (dietetyk kliniczny)

Data emisji: 4.01.2018

Godzina emisji: 19.10

ag

Czytaj także

Jaki olej do sałatki, a jaki do smażenia?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 13:50
- My codziennie potrzebujemy trochę tłuszczu w naszej diecie. Dietetycy wskazują, że ok. 25 proc. energii, którą dziennie dostajemy powinno pochodzić z tłuszczów - powiedział w radiowej Jedynce dr inż. Andrzej Janicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie wyrzucaj jedzenia, oddaj je głodnym

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 12:00
Po Świętach zwykle zostaje nam sporo jedzenia, które niestety często ląduje na śmietniku. Tymczasem można przynieść je do Jadłodzielni i w ten sposób pomóc innym. I nie chodzi tu tylko o żywność w puszkach czy słoikach, ale także o świeże potrawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To mit, że witamina C zapobiega przeziębieniu"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 13:23
- Witamina C nie jest panaceum na przeziębienia i grypę. Badania pokazały, że ani nie leczy grypy, ani nie jest lekiem, który możemy stosować prewencyjnie, żeby jej zapobiec - powiedział prof. Andrzej Stańczak, kierownik Zakładu Farmacji Szpitalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
rozwiń zwiń