X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tryptyk wschodni", czyli droga przez trzy krainy

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2018 19:57
Pod koniec 2017 roku ukazała się książka "Tryptyk wschodni", która jest pasjonującą relacją z kilku podróży do Chin, Tybetu i Mongolii. Co łączy kulturowo te trzy obszary, a co jest wyróżnikiem każdego z nich? O tym w "Eurece" opowiadała autorka książki i podróżniczka Elżbieta Sęczykowska.  
Audio
  • Elżbieta Sęczykowska o podróżach do Azji (Jedynka/Eureka)
Wszystko jest Azją, ale każdy kraj tej Azji jest na swój sposób inny
"Wszystko jest Azją, ale każdy kraj tej Azji jest na swój sposób inny "Foto: Shutterstock

Były to podróże poza utartymi szlakami, do miejsc, które rzadko udaje się zobaczyć turystom. Od 11 stycznia w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie można oglądać wystawę zdjęć, która jest pokłosiem tych wypraw do Azji. Zdjęcia ukazują świat, który cały czas opiera się presji cywilizacji Zachodu.

- Cała Azja jest fascynująca, ale moje serce zostało w Tybecie, ponieważ jest to miejsce absolutnie wyjątkowe. Tybet to nie tylko utarte pojęcie "dachu świata", ono naprawdę tym dachem jest. Tam człowiek doznaje wzniosłego uczucia jedności z czymś najwyższym. Nie tylko dlatego, że można stanąć na szczytach najwyższych gór, ale także dlatego, że jest to kraj ludzi wielkiej wiary - powiedziała.

Podróżniczka przekonuje, że mimo podobieństw, każdy z tych krajów jest w pewien sposób inny.

- Gdy patrzy się na mapę Azji, to widzi się ogromną plamę łączących się trzech krain: Chin, Tybetu i Mongolii. Ale nie widać niewidocznych granic politycznych, mentalnych i kulturowych. Dopiero, gdy fizycznie przekroczy się granice, dostrzega się różnice. Wszystko jest Azją, ale każdy kraj tej Azji jest na swój sposób inny - przyznała Elżbieta Sęczykowska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: "Eureka"

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Gość: Elżbieta Sęczykowska (podróżniczka, autorka książki "Tryptyk wschodni")

Data emisji: 12.01.2017

Godzina emisji: 19.10

abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Książka z ważnym pytaniem na każdy tydzień roku

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 13:59
- Wymyśliliśmy, że odpowiemy na te pytania razem i każdy odpowie tak jak czuje, bardzo osobiście - o książce "Rok ważnych pytań" opowiadała w Jedynce jej współautorka Małgorzata Kownacka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bolesław Chrobry. Król-lew

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 19:00
Ukazała się nowa książka "Bolesław Chrobry - lew ryczący" autorstwa prof. Przemysława Urbańczyka z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rok ważnych pytań". "W naszych czasach mało jest autorefleksji"

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2017 19:50
Przestaliśmy zadawać sobie pytania. Nie mamy czasu na głębszą refleksję - ocenili w radiowej Jedynce Krzysztof Bazyl i Marek Sztomberski, współautorzy książki "Rok ważnych pytań", która zachęca do refleksji, pracy nad sobą i relacjami z ludźmi. 
rozwiń zwiń