Samochód na joystick. Dla niepełnosprawnych

Studenci Politechniki Warszawskiej chcą zbudować pierwszy w Polsce elektryczny, rekreacyjny bolid dla niepełnosprawnych. Może i pierwszy na świecie!  
Studenci Politechniki Warszawskiej postanowili stworzyć elektryczny bolid, który będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych
Studenci Politechniki Warszawskiej postanowili stworzyć elektryczny bolid, który będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnychFoto: Print Screen z Youtube
O Audycji

W nazwie projektu e-Maks-Power kryje się inspirator pomysłu, 12-letni Maks, niepełnosprawny chłopiec, który uczestniczył w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik i zachwycił się studenckimi pojazdami budowanymi na różne zawody samochodowe. 

Studenci postanowili zaprojektować dla niego pojazd sterowany za pomocą joysticka, umożliwiającego kontrolę nad zespołem napędowym, układem kierowniczym i hamulcowym.

- Maks najbardziej sprawną ma rękę, dlatego chcemy zbudować pojazd, którym da się sterować za pomocą joysticka - mówi w "Eurece" Kamil Sobiszewski, odpowiedzialny za fundusze projektu.

W projekcie uczestniczy 25 osób z czterech uczelnianych kół: Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów, Koła Naukowego Robotyków (oba koła działają przy Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa), Koła Naukowego ADek (działającego przy Wydziale Elektrycznym) i Międzywydziałowego Koła Naukowego SmartCity (działa przy Wydziale Inżynierii Lądowej).

- Chcemy, żeby ten pojazd wyglądał jak bolid, ale chodzi nam przede wszystkim o to, żeby osoby, które poruszają się na co dzień różnego rodzaju wózkami, które im ułatwiają życie, jeżdżąc tym pojazdem wyrwały się z monotonii  - mówi w audycji "Eureka" szef projektu Łukasz Krawczuk vel Walczuk.

Studenci chcą zebrać większość środków na projekt, którego koszt szacowany jest na około 50 tysięcy złotych, w akcji crowdfundingowej na portalu polakpotrafi.pl

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Łukasz Krawczuk vel Walczuk (szef projektu e-Maks-Power), Kamil Sobiszewski (odpowiedzialny za fundusze)

Data emisji: 30.01.2018

Godzina emisji: 19.08

kh/ag

Playlista
  • Segara Helene, - A La Renverse
  • Anita Lipnicka, - Hen Hen