X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Samochód na joystick. Dla niepełnosprawnych

Studenci Politechniki Warszawskiej chcą zbudować pierwszy w Polsce elektryczny, rekreacyjny bolid dla niepełnosprawnych. Może i pierwszy na świecie!  
Studenci Politechniki Warszawskiej postanowili stworzyć elektryczny bolid, który będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych
Studenci Politechniki Warszawskiej postanowili stworzyć elektryczny bolid, który będzie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnychFoto: Print Screen z Youtube
O Audycji

W nazwie projektu e-Maks-Power kryje się inspirator pomysłu, 12-letni Maks, niepełnosprawny chłopiec, który uczestniczył w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik i zachwycił się studenckimi pojazdami budowanymi na różne zawody samochodowe. 

Studenci postanowili zaprojektować dla niego pojazd sterowany za pomocą joysticka, umożliwiającego kontrolę nad zespołem napędowym, układem kierowniczym i hamulcowym.

- Maks najbardziej sprawną ma rękę, dlatego chcemy zbudować pojazd, którym da się sterować za pomocą joysticka - mówi w "Eurece" Kamil Sobiszewski, odpowiedzialny za fundusze projektu.

W projekcie uczestniczy 25 osób z czterech uczelnianych kół: Studenckiego Koła Aerodynamiki Pojazdów, Koła Naukowego Robotyków (oba koła działają przy Wydziale Mechanicznym, Energetyki i Lotnictwa), Koła Naukowego ADek (działającego przy Wydziale Elektrycznym) i Międzywydziałowego Koła Naukowego SmartCity (działa przy Wydziale Inżynierii Lądowej).

- Chcemy, żeby ten pojazd wyglądał jak bolid, ale chodzi nam przede wszystkim o to, żeby osoby, które poruszają się na co dzień różnego rodzaju wózkami, które im ułatwiają życie, jeżdżąc tym pojazdem wyrwały się z monotonii  - mówi w audycji "Eureka" szef projektu Łukasz Krawczuk vel Walczuk.

Studenci chcą zebrać większość środków na projekt, którego koszt szacowany jest na około 50 tysięcy złotych, w akcji crowdfundingowej na portalu polakpotrafi.pl

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Łukasz Krawczuk vel Walczuk (szef projektu e-Maks-Power), Kamil Sobiszewski (odpowiedzialny za fundusze)

Data emisji: 30.01.2018

Godzina emisji: 19.08

kh/ag

Playlista
  • Segara Helene, - A La Renverse
  • Lipnicka Anita - Hen Hen