X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Diagnoza: rak. Jak sobie poradzić?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 21:00
Rak staje się głównym zabójcą ludzi w XXI wieku. Lekarze apelują o zapewnienie chorym równego dostępu do nowoczesnych metod leczenia.
Audio
  • Diagnoza nowotworowa - jak sobie radzić ze świadomością choroby? (Eureka/Jedynka)
Rak płuca daje objawy stosunkowo późno, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i regularne kontrole lekarskie
Rak płuca daje objawy stosunkowo późno, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i regularne kontrole lekarskieFoto: shutterstock.com/Komsan

Przewodnim hasłem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem (4 lutego) jest hasło oraz apel o zapewnienie "równego dostępu do nowoczesnych technologii, kompleksowych świadczeń diagnostyczno-leczniczo-rehabilitacyjnych z zakresu onkologii, zgodnie z postępem wiedzy medycznej i w oparciu o sprawnie funkcjonującą, wielodyscyplinarną sieć specjalistycznych ośrodków onkologicznych".

Idea i założenia piękne, a u nas w radiowej Jedynce mówiliśmy o realiach, w jakich pacjent dowiaduje się o chorobie nowotworowej, o tym, jak w swojej psychice, często w samotności, musi przewartościować całe dotychczasowe życie i plany na przyszłość, dostosowując je do możliwości leczenia i prognoz na przeżycie.

Sprawdzaliśmy, czy system opieki onkologicznej wzmacnia wolę walki chorego z rakiem, otwiera mu drzwi do wszystkich najnowszych procedur medycznych znanych na świecie, czy też wystawia go na wielką próbę samotnej walki z rakiem i często rozpaczliwego szukania pomocy w paramedycznych źródłach wyszukanych np. w internecie.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Eureka"

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: dr n. med. Janusz Meder (prezes Polskiej Unii Onkologii) oraz dr Leszek Borkowski (główny farmakolog kliniczny Szpitala Wolskiego)

Data emisji: 1.02.2018

Godzina emisji: 19.10

mg 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Jak wygrać z chorobą?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 08:14
4 lutego to Światowy Dzień Walki z Rakiem. - To ważny dzień, który ma przypominać wszystkim: decydentom i każdemu człowiekowi na świecie o zagrożeniu chorobami nowotworowymi. Nie po to, aby się bać, tylko żeby zmienić swój styl życia - mówi dr Janusz Meder.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diagnostyka raka skóry - jak rozróżnić niebezpieczne znamiona?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 19:10
Dorosły człowiek ma ok. 20 znamion barwnikowych, popularnie nazywanych "pieprzykami". Niewielki ich odsetek jest obecny już w chwili urodzenia, większość z nich rozwija się jednak w wieku późniejszym, najczęściej w okresie dojrzewania płciowego i wczesnym wieku dorosłym. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W ciągu najbliższych lat podwoi się liczba zachorowań na raka"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 19:55
Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia to rak ma być głównym zabójcą ludzi w XXI wieku. "To kwestia już kilku najbliższych lat" - przewiduje prezes Polskiej Unii Onkologii doktor Janusz Meder.
rozwiń zwiń