Młodzi konstruktorzy w "Eurece"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 19:30
Pięciu chłopców, uczniów techników i liceów warszawskich, pod przewodnictwem dr. Józefa Gintera, bierze udział w międzynarodowym projekcie ASGARD (edycja VIII). 
Audio
  • Młodzi polscy pasjonaci nauki na międzynarodowym konkursie (Eureka/Jedynka)
Balon meteorologiczny
Balon meteorologicznyFoto: Christoff/shutterstock.com

Projekt polega na wykonaniu eksperymentu z balonem meteorologicznym. Chłopcy zamierzają mierzyć m.in. prędkość poziomą i pionową gondoli na kilka sposobów. Start pod koniec kwietnia, ale urządzenia muszą być przetestowane do końca marca.

Warszawscy uczniowie jako jedyni z Polski biorą udział w konkursie. Czy to tylko zabawa, czy ich przedsięwzięcie może dostarczyć ciekawych danych naukowcom? Na te i inne pytania odpowiedzą młodzi konstruktorzy i ich naukowy opiekun.

Posłuchaj nagrania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: dr Józef Ginter (Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego) oraz Maciej Frankiewicz, Jan Ignasiak, Jakub Meller i Andrzej Ziębiński

Data emisji: 6.02.2018

Godzina emisji: 19.09

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Robot jak z powieści science-fiction wspomaga człowieka

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 20:00
Ubierany robot, elektroniczny garnitur, elektroniczne mięśnie - tak nazywany jest często egzoszkielet. Wynalazek od jakiegoś czasu robi  zawrotną karierę. Egzoszkielet to robot pozwalający osobom z niedowładem kończyn dolnych spionizować się i poruszać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedyna w swoim rodzaju rakieta - ILR-33 "Bursztyn"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 19:30
Rakieta ILR-33 "Bursztyn" to pierwsza od ponad 50 lat polska rakieta, która może wynosić obiekty na wysokość ok. 15 km z prędkością 1,2 km/s.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochód na joystick. Dla niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 19:08
Studenci Politechniki Warszawskiej chcą zbudować pierwszy w Polsce elektryczny, rekreacyjny bolid dla niepełnosprawnych. Może i pierwszy na świecie!  
rozwiń zwiń