X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kwatera Ł.". O ekshumacjach na "Łączce"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 19:30
Kwatera na "Łączce" to miejsce na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, gdzie po II wojnie w dołach śmierci grzebano ciała żołnierzy antykomunistycznego podziemia, zabitych w stołecznym więzieniu przy ulicy Rakowieckiej.  
Audio
  • Ekshumacje na "Łączce" na warszawskich Powązkach (Eureka/Jedynka)
Okładka książki Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna Jarosława Wróblewskiego
Okładka książki "Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna" Jarosława WróblewskiegoFoto: mat. promocyjne/Fronda/Zlisiecki/Zdjęcia Kwatery "Na Łączce" Cmentarza Wojskowego/Wikipedia

23 lipca 2012 roku rozpoczęły się na "Łączce" ekshumacje prowadzone pod kierunkiem prof. Krzysztofa Szwagrzyka. Trwały one do 8 lipca 2017 roku. W pracach uczestniczyło ponad 50 specjalistów i ponad 250 wolontariuszy, także spoza Polski. Wydobyto szczątki ponad 300 ofiar. Dzięki badaniom DNA zidentyfikowano 58 Żołnierzy Wyklętych.

Książka "Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna" zawiera fotografie i zapis 15 rozmów, m.in. z Zofią Pilecką-Optułowicz, przeprowadzonych przez Jarosława Wróblewskiego - wolontariusza, dziennikarza i pracownika Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL na Rakowieckiej.

W audycji "Eureka" autor opowiada o książce i swoim zaangażowaniu w prace ekshumacyjne.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: Jarosław Wróblewski (autor książki "Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna")

Data emisji: 13.03.2018

Godzina emisji: 19.07

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pożegnanie bohaterów. Z "Łączki" przeniesiono szczątki ofiar reżimu komunistycznego

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 13:08
W poniedziałek z "Łączki" na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach wyprowadzono szczątki ofiar reżimu komunistycznego odnalezione przez Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN w kwaterze Ł i Ł II Cmentarza Wojskowego. Przeniesiono je na Cmentarz Północny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rzadko mamy okazję być świadkiem historycznych wydarzeń"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 13:08
- Nie da się do tego podchodzić bez emocji, bo człowiek wie co fotografuje. Nie da się wyłączyć emocji stojąc nad dołami, gdzie wrzucali naszych bohaterów - mówi w audycji "Życia rysy" fotograf i dokumentalista IPN Piotr Życiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ludzka pamięć pozostała wierna tym, którzy walczyli do samego końca"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 19:58
- Komunistom nie udało się zniszczyć pamięci o Żołnierzach Niezłomnych; pamięć ludzka pozostała wierna tym, którzy walczyli za ojczyznę do samego końca - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowych centralnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Mateusz Morawiecki: musimy walczyć o prawdę i pamięć

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 13:42
Musimy z mozołem walczyć o prawdę, o pamięć, i ziarno tej prawdy i pamięci z przeszłości wyda na pewno stukrotny owoc w dzisiejszej rzeczywistości - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki przed Panteonem – Mauzoleum Wyklętych-Niezłomnych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. 
rozwiń zwiń