Jak budować pozytywną samoocenę?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 19:40
Poczucie własnej wartości to pojęcie, na którym w ostatnim czasie coraz częściej skupia się uwaga osób zainteresowanych rozwojem i poprawą jakości życia.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Antonio Guillem

Sposób, w jaki człowiek działa, planuje, reaguje, jak tworzy relacje z otoczeniem, wynika z tego, jak myśli o sobie.

- Właściwa samoocena to znakomity punkt wyjścia do wykorzystania tego, co oferuje życie - radzi Joanna Godecka. Przyznaje, że osoby wyposażone w nią traktują wzloty i upadki jako naturalne zdarzenia, nie zrażają się porażkami i śmiało podejmują rozsądne ryzyko.

Dlatego bazując na najnowszych teoriach psychologicznych oraz doświadczeniu z własnego gabinetu, Joanna Godecka w książce "Bądź pewna siebie" proponuje kompleksowe działanie zawarte w 30-dniowym programie treningowym. Posłuchaj nagrania całej rozmowy, z której można dowiedzieć się jakie są proponowane działania. Czy możliwe jest zmienienie samooceny w 30 dni? Jakie przesłanie niesie przypowiastka o Indianinie?

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Jankowska

Gość: Joanna Godecka (terapeutka, life coach, autorka książki "Bądź pewna siebie")

Data emisji: 21.03.2018

Godzina emisji: 19.11

ag


Czytaj także

Dorosłe niedojrzałe dzieci. Problem powszechnieje

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 11:18
"Synku, obiadek masz w lodówce, koszula wyprasowana, pranie zrobię, gdy wrócę z pracy". Nikogo chyba nie dziwi takie zdanie wypowiedziane do 10-latka. Ale do 30-latka? O pokoleniu niesamodzielnych dorosłych w "Czterech porach roku" mówiliśmy z psycholog Moniką Dreger z Warszawskiej Grupy Psychologicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy rodzice się rozwodzą...

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 14:40
Z roku na rok rośnie liczba rozwodów w Polsce. Choć wydaje się, że rozpad małżeństwa to sprawa wyłącznie rozstających się partnerów, to jednak najbardziej przeżywają go dzieci. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Bończyk: rodzice byli szczęśliwi, że razem z bratem jesteśmy utalentowani muzycznie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 13:50
Nigdy nie ukrywała, że jest dzieckiem niesłyszących rodziców. Jej mam straciła słuch jako nastolatka na skutek upadku z drabiny. Z własnej woli zrezygnowała z aparatu słuchowego i dołączyła do środowiska osób niesłyszących, w którym poznała swojego przyszłego męża. Olga Bończyk wspomina, że wychowanie dwójki dzieci utalentowanych muzycznie było dla rodziców ogromnym trudem.
rozwiń zwiń