Studenci z PW najbardziej utytułowaną grupą w historii SAE Aero Design

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 19:50
SAE Aero Design to międzynarodowe akademickie zawody organizowane od 30 lat przez amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Transportu (SAE) przy wsparciu m.in. koncernu Lockheed Martin. Studenci Studenckiego Koła Naukowego SAE Aero Design przy Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej uczestniczą w zawodach od ponad 25 lat. 
Audio
  • Sukcesy studentów z Koła Naukowego SAE Aero Design na PW (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: dieterjaeschkephotography/shutterstock.com

Zadaniem uczestników - grup studenckich z całego świata - jest zaprojektowanie i budowa modelu samolotu, zgodnie z ograniczeniami i wymogami regulaminu narzuconymi przez organizatora zawodów. W tegorocznych zawodach, które właśnie się zakończyły, zespół z Politechniki Warszawskiej zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Advanced, pierwsze miejsce za prezentacje techniczną w tej klasie oraz trzecie miejsce za celność zrzutu. - Zawody odbywają się w dwóch edycjach. My staramy się jeździć raz na jedną, raz na drugą edycję, w zależności od tego, która jest później i da nam troszeczkę więcej czasu na przygotowanie modeli – powiedział Oskar Kwitek, prezes Studenckiego Koła SAE Aero Design.

Na zawodach w Stanach Zjednoczonych uczelnię reprezentowała dwunastoosobowa drużyna. To najbardziej utytułowana grupa w historii tych zawodów. Kto pomaga młodym twórcom techniki przygotować się do udziału w konkursie? – Staramy się dogadywać z różnymi firmami, które dają nam dużą zniżkę, bo są to bardzo drogie materiały, albo przysyłają nam je za darmo, więc tutaj możemy liczyć na wsparcie – dodała Urszula Gołyska, wiceprezes koła.

Co daje studentom udział w tak prestiżowych konkursach? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: Oskar Kwitek (prezes Studenckiego Koła SAE Aero Design) i Urszula Gołyska (wiceprezes Studenckiego Koła SAE Aero Design)

Data emisji: 6.04.2018

Godzina emisji: 19.10

kk/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Akcelerator śródoperacyjny - polski produkt przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 19:30
W najbliższych latach rak stanie się głównym zabójcą ludzkości. W XXI wieku, co czwarty mieszkaniec Polski zachoruje na raka, a co piąty umrze z powodu choroby nowotworowej!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święta - moment otwarcia okna do wieczności

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 19:09
Mircea Eliade, rumuński religioznawca i filozof, uważał, że wszystko mija nieubłaganie, jedynie czas świąteczny jest otwarciem się na bezczas, a powtarzające się święta porządkują chaos.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak żyje się w Kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 20:04
Zapewne niewielu z nas będzie miało szansę znaleźć się w przestrzeni kosmicznej, ale na pewno wielu z nas zadaje sobie pytania - jak tam jest, jak żyje się w stanie nieważkości, ale także czemu służą wyprawy człowieka w Kosmos i co robią od 20 już lat astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
rozwiń zwiń