Co pić? Która woda jest najzdrowsza?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 12:46
Powszechnie wiadomo, że aby być zdrowym trzeba się zdrowo odżywiać. Nie wszyscy wiedzą jednak, że tak samo ważne jest to, co pijemy. 
Audio
  • Co pić? Które napoje są najzdrowsze? (Cztery pory roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Gość "Czterech pór roku", dietetyk Anna Englisz zwraca uwagę, że najzdrowsza jest woda i to jej powinniśmy pić najwięcej, ale dobre dla naszego zdrowia są także świeżo wyciskane soki. - Nie zawsze mamy do nich dostęp, dlatego dobre są też na przykład soki jednodniowe, te zawierające cząstki owoców oraz soki przecierowe zawierające błonnik - mówi gość Jedynki. 

Małgorzata Cieloch z Urzędu Konkurencji i Konsumentów, który opublikował niedawno raport nt jakości wód mineralnych, źródlanych i tzw. smakowych mówi, że bardzo ważne jest to, jak woda jest przechowywana oraz, że to, co nazywamy potocznie "wodą smakową" nie jest wcale wodą tylko napojem zawierającym substancje słodzące oraz smakowe. 

Czy otwartą wodę musimy przechowywać w lodówce? Jaka jest różnica między wodą mineralną, źródlaną a stołową? Jaką wodę powinny pić dzieci? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Sława Bieńczycka

Gość: Anna Englisz (dietetyk), Małgorzata Cieloch (Urząd Konkurencji i Konsumentów, który opublikował niedawno raport nt jakości wód mineralnych, źródlanych i tzw. smakowych)

Data emisji: 20.04.2018

Godzina emisji: 11.20

kh

Zobacz więcej na temat: Sława Bieńczycka woda dieta

Czytaj także

Dlaczego warto pić wodę z cytryną?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 13:18
Okazuje się, że tak prosta mieszanka, jaką jest woda z wciśniętym do niej sokiem z cytryny lub z jej plasterkiem, potrafi zdziałać wiele dobrego dla naszego zdrowia. Dlaczego warto ją pić?
rozwiń zwiń