X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co wiemy o cywilizacji minojskiej?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 20:17
Monumentalne pałace w Knossos, Fajstos i Malia - to wizytówka cywilizacji minojskiej na Krecie. Naukowcy wciąż spierają się, jak narodziła się ta kultura.
Audio
  • Co wiemy o cywilizacji minojskiej? (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pecold/shutterstock.com

- Cywilizacja minojska to skrót określający cywilizację w fazie największego rozkwitu, czyli cywilizację epoki brązu mniej więcej 3000 do 1500 r.p.n.e. Natomiast ludzie na Krecie byli wcześniej. Kiedyś uważano, że pierwsi ludzie przybyli na Kretę ok. 7 tysięcy lat przed Chrystusem. Teraz raczej skłaniamy się, że ludzie odwiedzali Kretę, czasowo na niej przebywali, znacznie wcześniej - mówi w audycji "Eureka" prof. Krzysztof Nowicki z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN, który 35 lat swojej zawodowej kariery spędził na Krecie i jest autorem niezwykle frapującej hipotezy na temat rozwoju cywilizacji minojskiej na przełomie III i II tys. p.n.e.

Dlaczego minojskie miasta skupione były wokół wielkich pałaców? Jaki wpływ na upadek cywilizacji minojskiej miał wybuch wulkanu na pobliskiej wyspie Santorini? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Goście: prof. Krzysztof Nowicki (Instytut Archeologii i Etnologii PAN)

Data emisji: 20.04.2018

Godzina emisji: 19.09

kh

Zobacz więcej na temat: Katarzyna Kobylecka kreta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Skarby Peru na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 19:48
Odtworzone popiersie Indianki sprzed 1100 lat, a oprócz tego ok. 150 oryginalnych zabytków z Ameryki Południowej. Wśród nich złota i srebrna biżuteria, polichromowane naczynia ceramiczne, fragmenty tkanin. To wszystko można zobaczyć na wystawie "Skarby Peru" w Muzeum Etnograficznym w Warszawie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karol Myśliwiec: poszedłem na archeologię, bo podróżowałem

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2018 11:56
Bohaterem audycji był prof. Karol Myśliwiec – wybitny egiptolog, autor spektakularnych odkryć w Sakkara w Egipcie. Poliglota, wielbiciel francuskiej piosenki, także romanista. Honorowy obywatel miasta Jasła, gdzie się urodził, autor piętnastu książek i ponad trzystu artykułów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego tylko ludzie posługują się językiem mówionym?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 19:44
Evolang (International Conference on the Evolution of Language) to cykliczna międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona biologicznym i kulturowym podstawom języka. W tym roku po raz pierwszy Polska będzie gospodarzem takiego spotkania.
rozwiń zwiń