NCBiR wspiera polskie uczelnie i instytucje

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 20:05
Studia w języku angielskim, a nawet rosyjskim, elektroniczne indeksy, dodatkowe kursy i certyfikaty zwiększające szanse na lepszą pracę. Na te i wiele innych aktywności polskich uczelni Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy miliard złotych w ramach konkursu „Zintegrowane programy uczelni”. Nabór wniosków od 11 czerwca.
Audio
  • NCBiR wesprze polskie uczelnie miliardem złotych (Eureka/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Creativa Images

To już druga edycja tego konkursu. W grudniu był pierwszy etap, w efekcie którego 138 placówek dostało 1.3 mld złotych. Organizatorzy liczą, że teraz nie będzie gorzej.

- Polskie uczelnie będą miały szansę, żeby w ramach jednego wniosku całościowo ująć swój proces rozwoju. To jest nowość - mówi Agnieszka Grzegorczyk z NCBiR. Konkurs jest zarówno dla publicznych, jak i niepublicznych uczelni. Konkurs został podzielony na trzy ścieżki, żeby uczelnie sobie podobne mogły konkurować na równych zasadach.

- W ramach tego konkursu pozyskujemy środki na przedsięwzięcia, na które w normalnych warunkach uczelnia nie mogłaby sobie pozwolić - mówi Katarzyna Trzeciak z UP w Poznaniu. Na przykład otwieranie nowych kierunków choćby w języku rosyjskim. A profesor Jan Polcyn z PWSZ w Pile mówi, że jego uczelnia zdecydowała się skorzystać ze środków na rozwój kadry.

Jak można starać się o wsparcie? Posłuchaj całej audycji.

Partnerem audycji jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Audycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Agnieszka Grzegorczyk (Dział Rozwoju Kadry Naukowej NCBiR), Katarzyna Trzeciak (kierownik projektu w Sekcji ds. Funduszy Strukturalnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu), prof. Jan Polcyn (prorektor ds. Rozwoju Nauki i Współpracy Zawodowej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile)

Data emisji: 15.05.2018

Godzina emisji: 19.10

agCzytaj także

357 mln dla szkół wyższych. Kształcenie ma odpowiadać na potrzeby gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 16:45
Dziesięć uczelni dostanie dodatkowe 357 milionów złotych na programy kształcenia zgodne z potrzebami naszej gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NCBR: ostatnia szansa w obecnej perspektywie finansowej na granty dla duetów naukowo-biznesowych

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 15:09
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło czwarty konkurs „Projekty aplikacyjne”. 200 mln zł czeka na innowacje stworzone wspólnie przez naukowców i przedsiębiorców. O dofinansowanie mogą starać się przedstawiciele różnych dziedzin gospodarki. Nabór wniosków rozpocznie się 16 maja i potrwa do 16 lipca br.
rozwiń zwiń