X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

NCBiR wspiera polskie uczelnie i instytucje

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 20:05
Studia w języku angielskim, a nawet rosyjskim, elektroniczne indeksy, dodatkowe kursy i certyfikaty zwiększające szanse na lepszą pracę. Na te i wiele innych aktywności polskich uczelni Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przeznaczy miliard złotych w ramach konkursu „Zintegrowane programy uczelni”. Nabór wniosków od 11 czerwca.
Audio
  • NCBiR wesprze polskie uczelnie miliardem złotych (Eureka/Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Creativa Images

To już druga edycja tego konkursu. W grudniu był pierwszy etap, w efekcie którego 138 placówek dostało 1.3 mld złotych. Organizatorzy liczą, że teraz nie będzie gorzej.

- Polskie uczelnie będą miały szansę, żeby w ramach jednego wniosku całościowo ująć swój proces rozwoju. To jest nowość - mówi Agnieszka Grzegorczyk z NCBiR. Konkurs jest zarówno dla publicznych, jak i niepublicznych uczelni. Konkurs został podzielony na trzy ścieżki, żeby uczelnie sobie podobne mogły konkurować na równych zasadach.

- W ramach tego konkursu pozyskujemy środki na przedsięwzięcia, na które w normalnych warunkach uczelnia nie mogłaby sobie pozwolić - mówi Katarzyna Trzeciak z UP w Poznaniu. Na przykład otwieranie nowych kierunków choćby w języku rosyjskim. A profesor Jan Polcyn z PWSZ w Pile mówi, że jego uczelnia zdecydowała się skorzystać ze środków na rozwój kadry.

Jak można starać się o wsparcie? Posłuchaj całej audycji.

Partnerem audycji jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Audycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Agnieszka Grzegorczyk (Dział Rozwoju Kadry Naukowej NCBiR), Katarzyna Trzeciak (kierownik projektu w Sekcji ds. Funduszy Strukturalnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu), prof. Jan Polcyn (prorektor ds. Rozwoju Nauki i Współpracy Zawodowej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile)

Data emisji: 15.05.2018

Godzina emisji: 19.10

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

357 mln dla szkół wyższych. Kształcenie ma odpowiadać na potrzeby gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2017 16:45
Dziesięć uczelni dostanie dodatkowe 357 milionów złotych na programy kształcenia zgodne z potrzebami naszej gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NCBR: ostatnia szansa w obecnej perspektywie finansowej na granty dla duetów naukowo-biznesowych

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 15:09
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło czwarty konkurs „Projekty aplikacyjne”. 200 mln zł czeka na innowacje stworzone wspólnie przez naukowców i przedsiębiorców. O dofinansowanie mogą starać się przedstawiciele różnych dziedzin gospodarki. Nabór wniosków rozpocznie się 16 maja i potrwa do 16 lipca br.
rozwiń zwiń