X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Trzecia Misja Uczelni". Uniwersytety dla dzieci i seniorów

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 20:00
Zapraszamy do wysłuchania trzeciej audycję przygotowaną we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Mówiliśmy w niej o uniwersyteckich programach kształcenia nie tylko dla studentów, ale także dla uczniów i słuchaczy uniwersytetów drugiego i trzeciego wieku.
Audio
  • "Trzecia Misja Uczelni". Uniwersytety dla dzieci i seniorów (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Monkey Business Images

Aktywizacja społeczna i zawodowa oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu to główne cele konkursu na realizację "Trzeciej Misji Uczelni". Dzięki specjalnym programom kształcenia oraz realizacji działań dydaktycznych, kursów i szkoleń, uczelnie będą miały możliwość szerszego wyjścia z ofertą edukacyjną do odbiorców spoza środowiska akademickiego. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza ministra nauki i szkolnictwa wyższego, przeznaczy na ten cel 200 mln złotych.

"Trzecia Misja Uczelni" to nowy konkurs NCBR. Jego celem jest opracowanie i realizacja programów kształcenia i działań dydaktycznych, kursów czy szkoleń we współpracy z podmiotami działającymi na rzecz edukacji, takimi jak np. jednostki samorządu terytorialnego czy organizacje pozarządowe. Uczestnicy programów będą mieli możliwość rozwinięcia swoich umiejętności i uzyskania kompetencji, które pozwolą na ich aktywizację zawodową i społeczną.

- Jest to pierwszy taki konkurs ogłoszony przez NCBR. Wcześniej podobne konkursy organizowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. My wprowadzamy szersze spektrum programu, jest on kierowany do niestandarowego odbiorcy - tzn. zarówno do uniwersytetów dziecięcych, jak i drugiego i trzeciego wieku - mówiła Nina Perret-Pogorzelec z NCBR.

Dlaczego w wieku senioralnym warto wrócić na uniwersyteckie ławy? Kim są słuchacze uniwersytetów drugiego wieku? W jaki soposób można składać wnioski w konkursie? O tym w nagraniu.

Audycja jest dofinansowana z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

***

Tytuł audycji: "Eureka"

Prowadzi: Dorota Truszczak

Gość: Nina Perret-Pogorzelec (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju)

Data emisji: 29.05.2018

Godzina emisji: 19.09

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Innowacje w motoryzacji. Jakie udogodnienia czekają nas w codziennym podróżowaniu?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 20:16
Inteligentny fotel do samochodów autonomicznych, który dopasuje się do kształtu pasażera i komunikuje się z nim w sprawie sytuacji na drodze? A może ultralekki samochód ciężarowy? Brzmi to jak bajka.
rozwiń zwiń