Atopowe zapalenie skóry - choroba całego organizmu

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 20:00
Na schorzenie to cierpi co piąty człowiek na całym świecie. Są to zwykle mieszkańcy Europy Zachodniej i USA. Nieco częściej chorują dziewczynki.
Audio
  • Atopowe zapalenie skóry - choroba całego organizmu (Eureka)
Atopowe zapalenie skóry - choroba całego organizmu
Foto: Glow Images/East News

- Atopowe zapalenie skóry to stan zapalny, skóra pęka, dochodzi do zakażeń bakteryjnych, grzybiczych, pacjenci bardzo cierpią. Jest to objaw, który może występować u dzieci, ale też w wieku dorosłym - mówi dr nauk med. Piotr Niedziałkowski - kierownik Centrum Zdrowej Skóry, specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej.

Ekspert przekonuje, że jego zdaniem leczenie objawowe to tylko dodatek. - U każdego pacjenta staram się ocenić ogólny stan zdrowia. Uważam, że jego poprawa wpłynie na skórę i mam efekty. Niedobór witamin D i B12, odwodnienie, stres, brak antyoksydantów, cynku w pożywieniu, nieprawidłowa flora bakteryjna w jelitach - to wszystko wpływa na stan skóry - przekonuje dr Piotr Niedziałkowski.

Jaki lekarz powinien zająć się osobami chorymi na AZS? Co o pacjencie mówi wygląd dolnych powiek i chód chorego? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Eureka"

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: dr n. med. Piotr Niedziałkowski (kierownik Centrum Zdrowej Skóry)

Data emisji: 7.06.2018

Godzina emisji: 19.10

mg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Każdego roku szczepienia ratują wiele milionów dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 13:53
- Ostatnie szacunki, chociażby Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), wskazują na to, że każdego roku ratowanych jest przed zachorowaniem bądź przed śmiercią wiele milionów dzieci - powiedziała w radiowej Jedynce dr Iwona Paradowska-Stankiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Angielski lekarz, który odmienił los ludzkości

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 19:51
W 1798 roku prowincjonalny angielski lekarz Edward Jenner opublikował broszurę opisującą przeprowadzone przez siebie eksperymenty. Wynikało z nich, że osoby zaszczepione zarazkami ospy krowiej nie zapadają na ospę prawdziwą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badania przesiewowe, to możliwość szybszego wykrywania chorób

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 18:53
W środę 6 czerwca przed siedzibą Polskiego Radia w Warszawie można było skorzystać z bezpłatnego badania przesiewowego słuchu zorganizowanego w ramach Programu "Po pierwsze zdrowie". W Mobilnych Centrach Słuchu wysokiej klasy specjaliści z dziedziny laryngologii, audiologii i foniatrii przeprowadzali badanie ucha videootoskopem i udzielali bezpłatnych porad.
rozwiń zwiń