X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uniwersytet Młodego Odkrywcy. NCBR przeznacza 52 mln zł na edukację dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 20:26
Uniwersytet Młodego Odkrywcy to pogram rozpoczęty w 2016 roku. Pomysł Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zawarty w tzw. strategii Gowina, a cel? Popularyzacja i upowszechnianie nauki oraz wyrównywanie szans edukacyjnych wśród różnych grup społecznych.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Billion Photos/shutterstock.com/cc

Dziś Uniwersytet Młodego Odkrywcy to konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki wsparciu z NCBR w wysokości ponad 52 mln zł w całej Polsce zostanie zrealizowanych 155 projektów skierowanych do dzieci i młodzieży wieku od 6 do 16 lat. 

– To ten sam uniwersytet, a jednak trochę zmieniony – mówiła w audycji Nina Perret-Pogorzelec z Działu Rozwoju Kadry Naukowej NCBR. – Dotyczy nie tylko szkół. Mogą być w to włączone jednostki samorządów terytorialnych, ale równiej inne podmioty spełniające kryteria – dodała.   

Co ciekawego przygotowały poszczególne uczelnie? Dr Agnieszka Suchocka z Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni powiedziała, że program AMW będzie obejmował zagadnienia związane z edukacją morską. – Będziemy poruszać m.in. temat fauny i flory Bałtyku, zawodów morskich, marynarki wojennej. Będziemy mówić o latarniach morskich i o zanieczyszczeniach wód -poinformowała.   

Jacek Szymik-Kozaczko, rzecznik prasowy Uniwersytetu Śląskiego, opowiedział jedenastu przedsięwzięciach prowadzonych od września przez UŚ. – Są to projekty przeważnie ścisłe, np. związane z mechatroniką. Z drugiej strony mamy i zajęcia z zakresu dziennikarstwa, m.in. radiowego - przyznał.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. Audycję przygotowano we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Nina Perret-Pogorzelec (Dział Rozwoju Kadry Naukowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), Jacek Szymik-Kozaczko (Uniwersytet Śląski), dr Agnieszka Suchocka (Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni)

Data emisji: 26.06.2018

Godzina emisji: 19.11

abi

 

   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uczelnie pracują na rzecz swych regionów

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 20:08
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza nowy konkurs "Zintegrowane Programy Uczelni na rzecz Rozwoju Regionalnego". W jego ramach uczelnie otrzymają środki, które pozwolą poprawić ich funkcjonowanie i ofertę dydaktyczną, jednocześnie wspierając zrównoważony rozwój regionów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Początek historii ruchu strzeleckiego

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 14:10
Jest rok 1908. W autonomicznej Galicji powstają dwie tajne organizacje: jedna za sprawą działaczy Organizacji Bojowej PPS - to  Związek Walki Czynnej, a druga to Polski Związek Wojskowy środowisk endeckich. Mają podobny cel: przygotować walkę zbrojną o wyzwolenie Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Projekty aplikacyjne". Czwarta edycja konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 19:55
Leki dla pszczół, inteligentne znaki drogowe reagujące na zmiany w ruchu ulicznym, fabryka robotów na polu – to niektóre projekty realizowane w konkursach programu "Projekty aplikacyjne" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 
rozwiń zwiń