X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaskinia Obłazowa w Tatrach kryła ludzi już tysiące lat temu

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 20:03
Położona u podnóża Tatr jaskinia Obłazowa dostarczyła nauce niezwykle intrygujących znalezisk, które dokumentują pobyt człowieka w tym miejscu na przestrzeni stu tysięcy lat.
Audio
Panorama Tatr
Panorama TatrFoto: tuanMaciek/Pixabay

Od lat pracuje na tym stanowisku prof. Paweł Valde-Nowak, który za najbardziej spektakularne odkrycia uważa artefakty sprzed 30 tys. lat, które są prawdopodobnie świadectwem szamańskich rytuałów: rogowy bumerang (najstarsze na świecie tego typu znalezisko), ozdoby z kości zwierząt oraz paliczki - fragmenty kości palców - być może celowo obcięte (w naskalnym malarstwie paleolitycznym często spotykany jest motyw dłoni z brakującymi fragmentami palców).

W czasie jednego z ostatnich sezonów odkryto natomiast  figurkę "paleolitycznej Wenus" sprzed 15 tys. lat, a także wyroby kamienne neandertalczyka, który odwiedzał tę grotę już 100 tys. lat temu. O tych odkryciach w audycji mówił prof. Paweł Valde-Nowak, dyrektor Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zachęcamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Katarzyna Kobylecka

Goście: prof. Paweł Valde-Nowak (dyrektor Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego)

Data emisji: 29.06.2018

Godzina emisji: 19.10

ag/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnica cmentarzyska w Bodzi

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 19:50
Dziesięć lat temu przy okazji budowy autostrady A1 natrafiono na cmentarz z początków Państwa Polskiego. Z grobów wydobyto niezwykle intrygujące znaleziska o słowiańskim, skandynawskim i chazarskim rodowodzie. Cmentarz wciąż jest źródłem wielu naukowych spekulacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inkaski rytuał składania dzieci w ofierze bogom gór

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 19:48
Rytuał ten nazywa się "Capacocha”. Często taka ofiarę składano bogom przed położeniem np. wodociągu, albo przed postawieniem światyni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzymscy żołnierze stacjonowali na terenach obecnej Polski?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 20:14
O tym, że cesarz Neron w I w n.e. zorganizował wyprawę po bursztyn na nasze ziemie wiadomo powszechnie. Ale poza tym incydentem nie było solidnych dowodów na to, że Rzymianie przebywali na terenach na północ od Sudetów i Karpat. Do czasu.
rozwiń zwiń