Metka DNA. Kolejna audycja z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 19:42
Czyli specjalne genetyczne "szczypce" pozwalające wydobyć z morza różnych substancji tę właściwą, która może być kandydatką na lek np. w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego, choroby Alzheimera, nowotworów, czy innych chorób cywilizacyjnych.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kjpargeter/Shutterstock.com

To przedsięwzięcie już uzyskało wsparcie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w pierwszym konkursie programu sektorowego InnoNeuroPharm na przełomowe projekty z zakresu farmacji. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło teraz kolejny, drugi już taki konkurs. Budżet 230 mln z funduszy unijnych. O szczegółach konkursu w "Eurece" opowiedzieli goście: Kamil Melcer i dr Monika Dobrzańska.

Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Partnerem audycji jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Audycja dofinansowana z Unii Europejskiej, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Kamil Melcer (NCBR), dr Monika Dobrzańska (dyrektor Platformy immunoonkologicznej firmy Selvita S.A.)

Data emisji: 3.07.2018

Godzina emisji: 19.10

abi 

 

Czytaj także

Początek historii ruchu strzeleckiego

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 14:10
Jest rok 1908. W autonomicznej Galicji powstają dwie tajne organizacje: jedna za sprawą działaczy Organizacji Bojowej PPS - to  Związek Walki Czynnej, a druga to Polski Związek Wojskowy środowisk endeckich. Mają podobny cel: przygotować walkę zbrojną o wyzwolenie Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Projekty aplikacyjne". Czwarta edycja konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 19:55
Leki dla pszczół, inteligentne znaki drogowe reagujące na zmiany w ruchu ulicznym, fabryka robotów na polu – to niektóre projekty realizowane w konkursach programu "Projekty aplikacyjne" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uniwersytet Młodego Odkrywcy. NCBR przeznacza 52 mln zł na edukację dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 20:26
Uniwersytet Młodego Odkrywcy to pogram rozpoczęty w 2016 roku. Pomysł Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zawarty w tzw. strategii Gowina, a cel? Popularyzacja i upowszechnianie nauki oraz wyrównywanie szans edukacyjnych wśród różnych grup społecznych.
rozwiń zwiń