X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łowcy innowacji buszują wśród polskich wynalazków

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 19:48
Przewidywanie awarii dużych maszyn przemysłowych, co zabezpiecza przed stratami, produkcja oryginalnych dermokosmetyków i suplementów diety, czy też metoda bezinwazyjnego badania drożności żył i tętnic m.in. te polskie wynalazki wyłowili łowcy innowacji wspierani w ramach konkursu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Audio
  • NCBR szuka innowacyjnych projektów (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: HQuality/shutterstock.com/cc

Kim są, jakich wynalazków poszukują, o jakie wsparcie mogą się ubiegać w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w ramach unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Włodzimierz Kuc z NCBR mówi, że na dwie edycje programu przeznaczono ponad dwa miliardy złotych. BRIdge Alfa ma być swego rodzaju pomostem łączącym świat nauki i świat biznesu. -Połączenie tych światów nie jest proste i to jest zadanie pośredników - wyjaśnia. Podkreśla, że to są ludzie kompetentni, którzy z jednej strony muszą znać się na dziedzinie, a z drugiej strony muszą umieć ocenić, czy projekt ma szansę na wykorzystanie gospodarcze. W edycji pilotażowej dofinansowano 47 stratupów i projektów badawczo-rozwojowych znajdujących się we wczesnych fazach rozwoju. A nie licząc wersji pilotażowej NCBR ma ponad sto projektów

Przedstawiciel NCBR przyznaje, że nie jest łatwo znaleźć dobry projekt. Na stronie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jest lista beneficjentów oraz wszystkie niezbędne informacje www.ncbr.gov.pl

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowano we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Włodzimierz Kuc (p.o. dyrektora działu inwestycji B+R NCBR), Michał Olszacki (prezes Zarządu Polskiego Instytutu Badań i Rozwoju Inwestycji Sp. Z o.o.), Paweł Wilski (prezes Zarządu Funduszu LSI - Life Science Innovations Fund)

Data emisji: 31.07.2018

Godzina emisji: 19.08

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

NCBR wspiera innowacyjne projekty

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 20:32
Zamiast 6-8 tabletek dziennie wystarczy, że chory zażyje jedną - to jeden z wielu innowacyjnych projektów, który już otrzymał dofinansowanie we flagowym konkursie "Szybka ścieżka" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. NCBR ogłosiło kolejne konkursy na innowacyjne projekty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Projekty aplikacyjne". Czwarta edycja konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 19:55
Leki dla pszczół, inteligentne znaki drogowe reagujące na zmiany w ruchu ulicznym, fabryka robotów na polu – to niektóre projekty realizowane w konkursach programu "Projekty aplikacyjne" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szybka ścieżka" - konkurs na innowacyjne rozwiązania

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 19:49
Lody słodkie, ale bez cukru z czego cieszyć się będą diabetycy i osoby pragnące ograniczyć puste kalorie w diecie. Zamiast 8 tabletek tego samego leku dziennie chory zażyje jedną.
rozwiń zwiń