Innowacje w polskim gazownictwie

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 19:38
W 2017 roku NCBR podpisało umowę wykonawczą w sprawie realizacji Wspólnego Przedsięwzięcia, polegającego na wsparciu badań naukowych i prac rozwojowych w obszarze gazownictwa.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Magnascan/Pixabay

Program jest realizowany przez NCBR we współpracy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem SA (PGNiG) oraz Operatorem Gazociągów Przemysłowych GAZ-SYSTEM SA.

Głównym celem WP INGA jest zwiększenie innowacyjności i konkurencyjności polskiego sektora gazownictwa na rynku globalnym, a w szczególności doprowadzenie do szybszego wdrażania innowacji w tym obszarze, poprawa efektywności polskiego sektora gazownictwa oraz zmniejszenie jego negatywnego oddziaływania na środowisko. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach poddziałania 4.1.1. Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycję przygotowano we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: dr inż. Jakub Murawski (NCBR), dr inż. Dariusz Dzirba (dyrektor Departamentu Badań i Rozwoju PGNiG)

Data emisji: 21.08.2018

Godzina emisji: 19.15

abi

Czytaj także

Historyczne ucieczki Polaków

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 20:15
Maurycy Beniowski, Ferdynand Ossendowski czy Jędrzej Giertych - to zaledwie kilka postaci, które zapisały się na kartach historii dzięki niezwykłym ucieczkom. O życiu i dokonaniach polskich uciekinierów opowiedział Andrzej Fedorowicz, autor książki "Słynne ucieczki Polaków".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Innowacje w górnictwie i przemyśle samochodowym

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 20:29
Karetki ratunkowe dla energetyki, czyli osobowe samochody elektryczne pełniące rolę magazynów energii, z których pobiera się prąd oraz innowacyjna w skali świata maszyna mobilna z uniwersalnym układem napędu elektrycznego zwiększająca bezpieczeństwo górników w kopalniach, to tylko niektóre projekty współfinansowane przez narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach przedsięwzięcia Regionalne Agendy Naukowo-Badawcze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałkowska – ulica, która była świadkiem wielkich wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 19:10
Powstała w 1757 roku Marszałkowska to wciąż najsłynniejsza ulica w Polsce. O jej historii opowiada dr Artur Bojarski, autor książki "Ulica Marszałkowska po 1945 roku".
rozwiń zwiń