Firma wolna od tytoniu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 19:30
Palenie papierosów w pracy jest sporym kłopotem. Zgodnie z przepisami polskiego prawa w miejscu pracy obowiązuje całkowity zakaz palenia. Czy to oznacza, że pracujący palacze wytrzymują cały dzień pracy bez papierosa? W większości przypadków nie.  
Audio
  • Jak doprowadzić do tego, by w firmach nie paliło się tytoniu (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Marc Bruxelle

Jaki jest cel projektu stworzenia firmy wolnej od tytoniu? - Podejmując dzisiaj decyzję o rzuceniu palenia mamy szansę w ciągu kilku lat odbudować swoje zdrowie i zwiększyć szanse na dłuższe życie - mówi dr Grzegorz Juszczyk.

Gość Jedynki mówi też, jakie niemal natychmiastowe pozytywy wiążą się z rzuceniem palenia. Prcodawca musi się liczyć z tym, że palący pracownik spędza na papierosie w sumie - jak obliczono - 21 dni w roku.

Dlaczego tak istotnym jest uczynienie szkoły miejscem całkowicie wolnym od tytoniu? Czy są sposoby, aby zmusić kogoś do rzucenia palenia? Posłuchaj nagrania całej rozmowy

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Artur Wolski

Gość: dr n. med. Grzegorz Juszczyk (dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny)

Data emisji: 20.09.2018

Godzina emisji: 19.11

ag


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Woda zdrowia doda nie tylko w upały

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 17:12
Dlaczego nawadnianie organizmu, zwłaszcza latem jest takie ważne? Bo im lepiej jest nawodniony organizm, tym lepsza praca organów wewnętrznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drętwienie palców lub kończyn to ostrzeżenie o poważnej chorobie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 14:54
Czego symptomem są drętwiejące palce rąk? Na przykład drętwiejące dwa ostatnie palce mogą być symptomem wielu różnych schorzeń. Są wśród nich również choroby przewlekłe, które nie wymagają żadnych działań. A co jeśli drętwieją wszystkie palce?
rozwiń zwiń