Kolejne pomysły wspierające polską innowacyjność

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 19:36
System obserwacyjno-inspekcyjny w postaci latającej platformy wielowirnikowej, bezzałogowe platformy pracujące w środowisku wodnym, czy bezzałogowy statek powietrzny na platformie samolotu odrzutowego - to niektóre rozwiązania wspierane w ramach programu sektorowego INNOSBZ realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Audio
  • Kolejne pomysły wspierające polską innowacyjność (Eureka/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Jego celem jest zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności polskiego sektora bezzałogowców na rynku światowym w perspektywie finansowej na lata 2023-2026. Program został zainicjowany przez Polską Platformę Technologiczną Systemów Bezzałogowych.

O szczegółach mówili goście audycji: Jacek Smyła z NCBR, Małgorzata Gulewicz – wiceprezes spółki MOOSE Sp. z o.o. , dr inż. Maciej Słowik oraz Rafał Ładziński z firmy Metal Master Sylwia Ładzińska.

Audycję przygotowano we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz dofinansowano ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

***

Tytuł audycji: Eureka

Prowadzi: Dorota Truszczak

Goście: Jacek Smyła (NCBR), Małgorzata Gulewicz (wiceprezes spółki MOOSE Sp. z o.o.) , dr inż. Maciej Słowik, Rafał Ładziński (Metal Master Sylwia Ładzińska)

Data emisji: 9.10.2018

Godzina emisji: 19.10

abi

Czytaj także

Słynni polscy matematycy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 12:58
Polscy matematycy wielokrotnie zasługiwali na Nagrodę Nobla. Tylko, że fundator akurat tę dziedzinę nauki pominął. Podobno dlatego, że jego żona miała romans z matematykiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia dualne, czyli nauka i praca jednocześnie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 20:07
Od programowania sztucznej inteligencji i big data po pedagogikę resocjalizacyjną – od nowego roku akademickiego studenci kilkudziesięciu polskich uczelni mają nowe możliwości łączenia zajęć teoretycznych z zatrudnieniem w biznesie.
rozwiń zwiń